fbpx

Po czwarte wyjazdowe zwycięstwo z rzędu

Już w sobotę drużyna WKK Wrocław w ramach 13. kolejki I Ligi Mężczyzn zmierzy się w wyjazdowym meczu z zespołem Zetkama Doral Nysa Kłodzko.

Wrocławianie w obecnym sezonie już pięciokrotnie występowali w roli drużyny gości. Bilans WKK to cztery zwycięstwa i tylko jedna porażka 91:85 z Pogonią Prudnik w drugiej kolejce trwającej kampanii. Dla podopiecznych Tomasza Niedbalskiego będzie to już czwarte z rzędu wyjazdowe spotkanie, a poprzednie trzy kończyły się wygraną WKK.

Najbliższy przeciwnik WKK Wrocław to drużyna Zetkamy Doral Nysy Kłodzko. Jest to zespół niebezpieczny, grający w kratkę co potwierdzają ostatnie kolejki, gdy wygrane mecze przeplatane są porażkami. Zetkama groźna jest zwłaszcza w meczach we własnej hali. Na pięć takich potyczek przegrali tylko raz, a sposób na kłodzczan znaleźli koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych (66:81). Gospodarze jutrzejszego spotkania mają w tym sezonie sposób na drużyny z czołówki tabeli, gdyż m.in. minimalnie przegrali z obecnym liderem tabeli STK Czarnymi Słupsk (69:71), a także pokonali Miasto Szkła Krosno (82:79). Przed tą serią gier, Zetkama zajmuje 11 miejsce z dorobkiem dwunastu punktów.

Zespół WKK Wrocław będzie chciał przedłużyć swoją serię zwycięstw do pięciu kolejnych wygranych spotkań, ale na pewno nie będzie to łatwy mecz dla wrocławian. Czy Zetkama Doral Nysa Kłodzko po raz kolejny pokaże swoją siłę w domowym meczu, a może to WKK po raz czwarty z rzędu będzie wracać do Wrocławia z kompletem punktów? Na te i inne pytania odpowiedź poznamy już jutro. Sobotnie spotkanie 13. kolejki I Ligi Mężczyzn, w którym Zetkama Doral Nysa Kłodzko podejmie WKK Wrocław rozpocznie się o godz. 17.00.