fbpx

Plan przygotowań Śląska do nowego sezonu

Zespół Śląska Wrocław do sezonu 2022/23 będzie przygotowywał się na własnych obiektach oraz podczas 11-dniowego zgrupowania w Słowenii. Powrót do treningów wyznaczono na 13 czerwca.

Po zakńczeniu rozgrywek 2021/22 zawodnicy udali się na urlopy, po których rozpoczną przygotowania do nowego sezonu. Drużyna Śląska Wrocław do treningów wróci 13 czerwca i będzie pracować na boiskach przy ul. Oporowskiej. Tradycyjnie na czas wolny piłkarze otrzymają rozpiskę z indywidualnym planem zajęć, w pierwszych dniach po powrocie przejdą z kolei badania.

Pierwszy sparing wrocławianie rozegrają 18 czerwca z GKS-em Tychy – przy Oporowskiej we Wrocławiu. Po dwóch tygodniach treningów, 27 czerwca, planowany jest wyjazd na obóz przygotowawczy w słoweńskiej miejscowości Zrece. Podczas obozu Śląsk ma zagrać minimum cztery mecze sparingowe. O dokładnych datach, godzinach i przeciwnikach poinformujemy w osobnym komunikacie.

Powrót do Polski przewidziano 8 lipca. Ostatni tydzień przygotowań to praca we Wrocławiu. Początek rozgrywek PKO BP Ekstraklasy 15 lipca. W pierwszej kolejce WKS zmierzy się na wyjeździe z Zagłębiem Lubin w derbach Dolnego Śląska.

fot. slaskwroclaw.pl

O autorze