fbpx

PKO Ekstraklasa: Czas na 44.derby Dolnego Śląska! Zapowiedź meczu Zagłębie Lubin-Śląsk Wrocław

W ramach 24.kolejki PKO Ekstraklasy Śląsk Wrocław zmierzy się dzisiaj w Lubinie z Zagłębiem w derbach Dolnego Śląska. Czy ponownie czeka nas grad goli? Zapraszamy na przed meczową zapowiedź !

Strzelanina vol. II?

Miedziowi to drużyna, która o początku roku wolałaby jak najszybciej zapomnieć. Zespół Martina Seveli zanotował dotychczas dwie porażki i remis. Śląsk wszedł w nowy rok nieco lepiej. Najpierw zremisował po emocjonującym meczu u siebie z Lechią, a następnie na wyjeździe z Pogonią (o karnym Exposito wolelibyśmy zapomnieć). W ostatniej kolejce WKS odniósł długo wyczekiwane zwycięstwo z Górnikiem. Można więc wywnioskować, że ekipa Lavicki jest w nieco lepszej formie i jej należy się miano faworyta, ale czy na pewno?

Przed ostatnim meczem obu drużyn nic nie zwiastowało takiej kanonady goli. Śląsk był w lekkim letargu, remisując trzy mecze z rzędu. Zagłębie wychodziło z dołka, wygrywając 5:0 z Wisłą Płock, ale wcześniej notując trzy porażki z rzędu. Nikt wtedy nie podejrzewał, że mecz obu ekip przyniesie aż 8 goli, czy historia zatoczy koło i znów czeka nas szalona wymiana ciosów?

“Czeka nas spore wyzwanie”

Przeanalizowaliśmy dzisiejszego przeciwnika Wojskowych i mamy kilka wniosków. Slisz odszedł do Legii Warszawa, ale zastąpi go bardzo doświadczony pomocnik z Rosji-Baszkirow. Mimo zmian kadrowych Zagłębie nie powinno zmieniać swojego stylu gry. Miedziowi mają bardzo niebezpieczne skrzydła, kreatywną dziesiątkę w postaci Filipa Starzyńskiego, więc wiemy, że czeka nas spore wyzwanie-tak na konferencji prasowej wypowiadał się trener Wojskowych. Czeski szkoleniowiec podkreślał, że poprzedni mecz obu drużyn był bardzo atrakcyjny dla kibiców, lecz z punktu widzenia trenera zabrakło nam organizacji w defensywie.

O powrót na podium..

To jest bardzo ważny mecz również w kontekście ligowej tabeli. Wygrana w derbach może znacznie przybliżyć wrocławian do miejsca w górnej ósemce na koniec rundy zasadniczej. Po wczorajszej przegranej Pogoni Szczecin w Zabrzu, Śląsk wygrywając mecz w Lubinie oprócz prymatu na Dolnym Śląsku, może też wskoczyć z powrotem na podium. Nastroje przed meczem są iście bojowe. Kapitan drużyny Krzysztof Mączyński podkreślał w wywiadzie, że mimo dużej ilości żółtych kartek w drużynie, nikt nie odstawi nogi i będzie walczył o zwycięstwo do samego końca. Miejmy nadzieję, że deklaracje piłkarzy z obu stron nie pójdą na marne i czeka nas kolejny emocjonujący derbowy pojedynek.

Początek rywalizacji pomiędzy Zagłębiem Lubin i Śląskiem Wrocław już o godz. 17.30 w stolicy polskiej miedzi. Rozjemcą w dzisiejszym meczu będzie Pan Tomasz Kwiatkowski z Warszawy, a transmisję z 44. derbów Dolnego Śląska przeprowadzi telewizja Canal+.