fbpx

PKO BP Ekstraklasa. Śląsk Wrocław-Arka Gdynia: sylwetka rywala

Arka gdynia

W 13. kolejce PKO BP Ekstraklasy Śląsk Wrocław podejmie na własnym stadionie Arkę Gdynia. Rywal niewygodny, ale wrocławianie muszą zrobić wszystko, aby się przełamać i odnieść pierwsze zwycięstwo od siedmiu spotkań. Przyjrzyjmy się bliżej rywalowi Wojskowych.

W ostatnim czasie gra Arki Gdynia nie napawała optymizmem a coraz gorsze wyniki i brak poprawy spowodowały, że z posadą trenera pożegnał się Jacek Zieliński. W jego miejsce zatrudniono Aleksandara Rogicia. Serbski szkoleniowiec warsztatu trenerskiego uczył się m.in. u boku Radomira Anticia, byłego szkoleniowca reprezentacji Serbii.

Debiut nowego trenera zbiegł się z najważniejszym wydarzeniem sportowym dla kibiców Arki. W minionej kolejce gdynianie podejmowali na własnym stadionie zaprzyjaźnioną ze Śląskiem Lechię Gdańsk. Arka postawiła się rywalowi zza miedzy i zremisowała to spotkanie 2:2. Remis uratował Marko Vejinovic, który pokonał Dusana Kuciaka już w doliczonym czasie gry.

Sezon 2019/2020

Arka w tym sezonie nie błyszczy i przed 13. kolejką PKO BP Ekstraklasy zajmowała miejsce w strefie spadkowej z dorobkiem dziesięciu punktów. Dotychczasowy bilans gdynian to dwa zwycięstwa (1:0 z Górnikiem, 4:1 z ŁKS-em), cztery remisy i aż sześć porażek.

Najważniejsze ogniwo

Najlepszym zawodnikiem Arki w tym sezonie jest Michał Nalepa. Pomocnik żółto-niebieskich w każdym meczu stara się nakręcać grę gdynian i niewątpliwie od jego postawy będzie zależała gra Arki we Wrocławiu. Nalepa w tym sezonie zagrał we wszystkich 12. kolejkach PKO BP Ekstraklasy. Zdobył w nich trzy bramki i otrzymał dwie żółte kartki.

Mecze ze Śląskiem w sezonie 2018/2019

Śląsk Wrocław – Arka Gdynia 1:2 (1:1)
0:1 – Młyński 39′
1:1 – Robak 45 (k)
1:2 – Jankowski 48’ 

Arka Gdynia – Śląsk Wrocław 0:2 (0-0)
0:1 Łabojko 60’ 
0:2 Igors Tarasovs 88’

Śląsk Wrocław – Arka Gdynia 4:0 (2:0)
1:0 Róbert Pich 12’
2:0 Róbert Pich 22’
3:0 Marcin Robak 65’
4:0 Marcin Robak 71’