fbpx

Piotr Niedźwiedzki w ścisłej kadrze 3×3

17 lutego minął termin wyznaczony przez FIBA 3×3 na zgłoszenie czterech zawodników, którzy zagrają w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 w indyjskim Bengaluru (18-22.03). Wśród reprezentantów Polski nie zabrakło Piotra Niedźwiedzkiego, zawodnika WKK Wrocław.

Zgodnie z obowiązującymi regulacjami FIBA 3×3 miesiąc przed imprezą każda federacja musi wskazać 4 zawodników, reprezentujących kraj w rozgrywkach. Wskazana czwórka na turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 w Indiach nie jest jednak „ostatecznym” składem, który może pojechać na imprezę. FIBA 3×3 daje możliwość dokonania maksymalnie dwóch zmian do 10 marca br. dzięki czemu w rotacji pozostaje 6-ciu graczy!

pzkosz.pl

Skład Reprezentacji Polski 3×3 Mężczyzn zgłoszony na turniej kwalifikacyjny w Indiach (17.02.2020 r.):

Przemysław Zamojski (Stelmet Enea BC Zielona Góra)

Piotr Niedźwiedzki (WKK Wrocław)

Szymon Rduch (STK Czarni Słupsk / 3×3 Team Jeddah)

Maciej Adamkiewicz (MKKS Żak Koszalin)

Wąski skład uzupełniają Michael Hicks (Polpharma Starogard Gdański) oraz Paweł Pawłowski (Devil Energy Politechnika Gdańska).

Jak podaje PZKosz: Co do zasady w obu turniejach kwalifikacyjnych do IO Tokio 2020 (Indie, Węgry) w składzie zespołu musi znaleźć się: dwóch zawodników z TOP 10 w Polsce oraz dwóch zawodników z rankingu FIBA 3×3 (nie obowiązuje tutaj zasada 54 tys. zgromadzonych punktów przez zawodnika).

– Do 10 marca mamy czas na podanie ostatecznego składu na turniej kwalifikacyjny w Indiach. Abyśmy mogli, w okresie selekcji, skorzystać z zawodników spoza TOP 10 rankingu krajowego FIBA 3×3 należało tych zawodników zgłosić już teraz. Mowa o Piotrze i Maćku bo Przemek i Szymon są w TOP 10 – tłumaczy Piotr Renkiel, trener koszykarskiej kadry 3×3.

Przemek Zamojski (3 miejsce) i Szymon Rduch (1 miejsce) to zawodnicy z TOP 10 rankingu FIBA 3×3 w Polsce. Maciej Adamkiewicz i Piotr Niedźwiedzki to zawodnicy z rankingu FIBA 3×3 (odpowiednio 12. i 15, miejsce).

Jak będzie wyglądał ostatni miesiąc przygotowań Reprezentacji Polski 3×3 Mężczyzn przed turniejem w Indiach?

– Od 17-tego do 20-tego lutego mamy zaplanowaną akcję szkoleniową w Gdańsku, gdzie przechodzimy do trenowania na nawierzchni do 3×3. Akcję zakończy wyjazd do Petersburga na trzeci turniej United League Europe 3×3. 2 marca spotykamy się w gronie ośmiu zawodników i trenujemy w Polsce oraz za granicą, aż do wylotu do Bengalugu. Gdzie konkretnie będziemy trenować za granicą zależy od tego czy wybierzemy przebywanie w gorącym jak Indie klimacie czy może sparowanie z innymi reprezentacjami – dodaje trener kadry.


O autorze