fbpx

Piłkarze Śląska wrócili we wtorek do treningów

Zawodnicy Trójkolorowych wrócili do rytmu treningowego. Podopieczni Vitezslava Lavički we wtorek spotkali się na pierwszych zajęciach w 2020 roku.

W pierwszych zajęciach WKS-u uczestniczyło 25 graczy. Nieco dłuższe urlopy otrzymali Filip Marković, Robert Pich i Erik Exposito. Zabrakło również leczących kontuzje: Mateusza Radeckiego, Adriana Łyszczarza i Łukasza Brozia. Indywidualnie trenował Michał Chrapek.

Na treningu nieobecny był Mateusz Cholewiak, który przejdzie dziś testy medyczne w Legii Warszawa. Jeśli wypadną pomyślnie, piłkarz na zasadzie transferu definitywnego przeniesie się ze Śląska do Legii.

Z drużyną, podobnie jak pod koniec roku, trenował Marcin Szpakowski, który jesienią występował w zespole rezerw. W zajęciach uczestniczyli również Grzegorz Kotowicz oraz młody bramkarz Bartłomiej Frasik.
 
– Przerwa trwała dosyć krótko, nieco ponad dwa tygodnie. Były święta i Nowy Rok, więc szybko to zleciało, ale zawsze fajnie wrócić do treningu z chłopakami. Przygotowujemy się do nowej rundy, w której chcemy wypaść jak najlepiej – mówi Jakub Łabojko.
 
Pierwsze zajęcia, które odbyły się na boisku pod balonem na Kłokoczycach, miały charakter wprowadzający. Dziś, w środę, zawodnicy przejdą badania, w tym testy motoryczne. 

– Mamy taką porę roku, gdzie naturalna murawa jest zmrożona, występują temperatury ujemne, więc treningi na sztucznej nawierzchni nie są dla mnie problemem. Mamy tutaj optymalne warunki jak na styczeń – dodaje pomocnik WKS-u

Piłkarze WKS-u wrócili do treningów, a w czwartek, 16 stycznia, rozegrają pierwszy sparing (z Miedzią Legnica we Wrocławiu), z kolei w niedzielę, 19 stycznia, wylecą na Cypr, gdzie będą się przygotowywać przez 10 dni. W tym czasie rozegrają trzy sparingi.

– Jeśli kierownictwo klubu wybrało taki region, to z pewnością po to, abyśmy mogli dobrze przygotować się do nadchodzącej rundy. Mam nadzieję, że wszystko przebiegnie zgodnie z planem – podsumowuje  Łabojko.

Ostatnia gra kontrolna czeka Trójkolorowych już po powrocie do Polski, 2 lutego, przeciwko FC Hradec Kralove. Pięć dni później, 7 lutego, rozegrają pierwszy ligowy mecz rundy wiosennej. Na Stadionie Wrocław Śląsk podejmie Lechię Gdańsk.

fot. slaskwroclaw.pl