fbpx

Wrocławskisport.pl

Wyniki, newsy, aktualności, relacje. Sport Wrocław, WrocławskiSport

Piłkarze Śląska wrócili do treningów

Po blisko miesięcznej przerwie piłkarze Śląska Wrocław powrócili na Oporowską, gdzie wczoraj rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu PKO Ekstraklsy.

Po raz ostatni oglądaliśmy piłkarzy Śląska w akcji 16 maja, gdy w ostatniej kolejce PKO Ekstraklasy mierzyli się ze Stalą Mielec. Pierwszy trening zaplanowany na poniedziałek, 14 czerwca, rozpoczyna intensywny okres przygotowawczy.

– Cieszymy się, że wracamy do treningów po dość długiej, jak na Ekstraklasę, przerwie. Oczywiście zawodnicy mieli do wykonania domowe plany treningowe i są już na odpowiednim poziomie, aby wystartować w tygodniu poprzedzającym obóz. Najbliższe dni mają nas do tego zgrupowania przygotować – w planie mamy testy, badania, krwi i inne zabiegi, które pozwolą nam dobrać obciążenia do aktualnej dyspozycji piłkarzy. Nasz plan już wcześniej został rozpisany w taki sposób, abyśmy byli optymalnie przygotowani do gry w europejskich pucharach. Czekamy więc na jutrzejsze losowanie, natomiast my ze swojej strony zrobimy wszystko, aby jak najlepiej wykorzystać ten czas – tłumaczy Tomasz Łuczywek, II trener Śląska Wrocław.

Na pierwszych zajęciach trener Jacek Magiera miał do dyspozycji 27 zawodników, w tym – po raz pierwszy – Petra Schwarza i Kacpra Radkowskiego, nowych zawodników WKS-u. Zabrakło kontuzjowanego Marcela Zylli, a indywidualnie trenowali Adrian Bukowski i Olivier Wypart. Zajęcia przy Oporowskiej to pierwszy etap przygotowań do nowego sezonu. Kolejnym będzie dziesięciodniowy obóz w Chorwacji (20-30 czerwca), w trakcie którego wrocławianie rozegrają pięć sparingów.

Po zakończeniu obozu w Chorwacji Trójkolorowi wrócą do Wrocławia, gdzie będą kontynuować przygotowania do pierwszego meczu eliminacji Ligi Konferencji Europy, który zostanie rozegrany 8 lipca. Sezon ligowy rozpocznie się w weekend 23-25 lipca.

źródło: slaskwroclaw.pl