fbpx

Piłkarze Śląska wrócili do treningów

Po nieco ponad trzech tygodniach, w poniedziałek, 13 czerwca, piłkarze Śląska Wrocław wrócili na Oporowską. Trójkolorowi rozpoczynają przygotowania do sezonu 2022/23.

Kalendarz nowego sezonu dostosowany jest do piłkarskich mistrzostw świata, które zostaną rozegrane na przełomie roku w Katarze. W związku z tym sezon rozpoczyna się w połowie lipca, a zimowa przerwa – już w połowie listopada.

Pierwszego dnia w klubie pojawiło się 29 zawodników – w późniejszym terminie do drużyny (z powodu znacznie później zakończonego sezonu) dołączą nowi piłkarze: Michał Rzuchowski i Jakub Lutostański. Z racji gry w reprezentacjach narodowych więcej wolnego otrzymali również Daniel Gretarsson, Szymon Michalski i Adrian Bukowski. Dwaj ostatni pojawili się dziś przy Oporowskiej, ale w najbliższych dniach nie będą jeszcze ćwiczyć na pełnych obrotach. Nieobecny na treningu był również Krzysztof Mączyński, który decyzją pionu sportowego rozpocznie przygotowania do sezonu 2022/23 z drugą drużyną.

Zawodnicy mieli okazję poznać trenerów, którzy pod wodzą Ivana Djurdjevicia będą kierować poczynaniami WKS-u. Jak to zwykle na pierwszych zajęciach bywa, dużą część zajęc prowadził trener przygotowania motorycznego. W tej roli w Śląsku Wrocław będziemy oglądać Krzysztofa Kapelana. – Rano mieliśmy typowy trening wprowadzający – rozgrzewkę funckjonalną, wzmocnienie w postaci stabilizacji i praca w siłowni na zasadach adaptacji. Zaczynamy od razu od dwóch treningów jednego dnia. bo popołudniu zajęcia będą już stricte piłkarskie, ale oczywiście jeszcze nie z pełnymi obciążeniami – mówi Krzysztof Kapelan.

W początkowej fazie przygotowań kluczowe będzie dokładne poznanie zespołu, formy fizycznej zawodników, ich dyspozycji, możliwości. Również w tym celu pierwszym punktem poniedziałku przy Oporowskiej było przeprowadzenie badań krwi, które pozwolą dokładnie ocenić zdrowotny i fizyczny stan piłkarzy.

Zanim ruszy sezon ligowy, wrocławianie rozegrają sześć meczów sparingowych. Najbliższy 18 czerwca z GKS-em Tychy, a nastepne już podczas obozu przygotowawczego w Slowenii (27 czerwca-8 lipca).

źródło: slaskwroclaw.pl

O autorze