fbpx

Piłkarze Śląska rozpoczęli przygotowania do wiosny

Treningi biegowe, zajęcia na siłowni, indywidualne podejście do żywienia i suplementacji – tak wyglądają pierwsze plany treningowe, które otrzymali od sztabu szkoleniowego piłkarze Śląska Wrocław, przygotujący się do rundy wiosennej PKO Ekstraklasy.

W planie treningowym uwzględniono między innymi zajęcia biegowe, których intensywność będzie systematycznie zwiększana. Zawodnicy rejestrują ich przebieg za pomocą specjalnych zegarków i przesyłają dane do sztabu szkoleniowego. Niektórzy piłkarze Śląska postawili na treningi blisko klubu, jak Piotr Samiec-Talar, który pierwszą jednostkę biegową wykonał na obiekcie przy ul. Oporowskiej.

Ponadto, piłkarze Śląska trenują siłowo i realizują plany prewencyjne, które mają jeszcze bardziej wzmocnić ich organizm, zapobiegając przy tym występowaniu urazów. Oznacza to, że w ciągu najbliższych dni zawodników czeka bardzo intensywny okres i wiele zróżnicowanych jednostek treningowych. Wszystkie są ściśle monitorowane i konsultowane ze sztabem szkoleniowym.

Co istotne, zawodnicy otrzymali również indywidualne zalecenia żywieniowe i suplementacyjne – tak, aby zmaksymalizować efekty osiągane w okresie przygotowawczym.