fbpx

Piłkarze Śląska odwiedzili pacjentów Przylądka Nadziei

Trzej piłkarze Śląska Wrocław Mariusz Pawelec, Piotr Celeban i Robert Pich w poniedziałek spotkali się z podopiecznymi Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu. Oczywiście, wizyta zawodników WKS-u wzbudziła wśród dzieci dużo emocji, a na ich twarzach zagościł jakże cenny uśmiech.

Tym razem wrocławscy zawodnicy wystąpili w podwójnej roli. Nie tylko reprezentowali Śląsk, ale także dzieci z przedszkola nr 23 we Wrocławiu, bowiem dzieci z tamtejszej placówki własnoręcznie przygotowały rysunki dla małych pacjentów Przylądka Nadziei, które trafiły do torebek z prezentami.

Podczas odwiedzin piłkarze Trójkolorowych spotkali się także z kierownikiem kliniki prof. Alicją Chybicką, której wręczyli meczową koszulkę z logiem Fundacji i zaprosili na najbliższe, derbowe spotkanie z Zagłębiem Lubin.

Nadmieńmy, że Śląsk Wrocław współpracuje z Fundacją „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. Od początku sezonu logo Fundacji zajmuje centralne miejsce na koszulce wrocławskiego klubu. To nie pierwsza wspólna inicjatywa klubu i Fundacji. W sprzedaży cały czas są kubki z herbem WKS-u, oznakowane specjalną naklejką. Część dochodu z zakupu każdego z nich przeznaczana jest na leczenie dzieci chorujących na nowotwory.

fot. slaskwroclaw.pl