fbpx

Piłkarze rezerw Śląska polegli w Grodzisku

Piłkarze Śląska II Wrocław przegrali z Pogonią Grodzisk Mazowiecki 1:2 w spotkaniu 24. kolejki eWinner II Ligi. Jedynego gola dla WKS-u strzelił Bartosz Boruń.

Sobotnie spotkanie było debiutem trenera Arkadiusza Batora jako szkoleniowca rezerw WKS-u. W składzie wrocławian doszło do kilku zmian, a od pierwszej minuty zagrali m.in. Olivier Wypart, Filip Olejniczak czy Marcel Zylla, który nie pojechał z pierwszym zespołem do Płocka na mecz z Wisłą.

Wrocławianie musieli “gonić” wynik od końcówki pierwszej połowy. W jednej z ostatnich akcji przed przerwą gole strzelił Maciej Bortniczuk. Wrocławianie próbowali zniwelować straty w drugiej odsłonie, częściej utrzymywali się przy piłce, ale nie potrafili zdobyć gola. Mało tego, w 82. minucie stracili kolejną bramkę, a tym razem na listę strzelców wpisał się Jean Sarmiento.

Piłkarze Śląska II do samego końca dążyli choćby do wyrównania, ale skończyło się jedynie na kontaktowym (i jak się później okazało – honorowym) trafieniu Bartosza Borunia. Wrocławianie ulegli Pogoni 1:2.

Szansa na rehabilitację już za tydzień – w sobotę, 26 marca, o godzinie 15:00 Śląsk zagra na Oporowskiej z Chojniczanką Chojnice.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Śląsk II Wrocław 2:1 (1:0)
Bramki:
1:0 Maciej Bortniczuk 45′
2:0 Jean Sarmiento 82′
2:1 Bartosz Boruń 90′

Pogoń: Haluch – Zimmer, Gładysz, Łos, Sławek, Apolinarski (88′ Kalinowski), Owczarek, Kołaczek, Bortniczuk (84′ Łukaszczyk), Sacharuk (71′ Sarmiento), Wrzesiński.
Śląsk II: Burta – Gerstenstein, Stawny, Celeban, Wypart (74′ Idzik), Szmigiel (82′ Boruń), Hyjek, Olejniczak (65′ Samiec-Talar), Zylla (65′ Młynarczyk), Bargiel (74′ Caliński), Bergier.

O autorze