fbpx

Piłkarski AZS-u awansowały do 1/8 finału Pucharu Polski

Piłkarki wrocławskiego AZS-u pokonały dziś Rysy Bukowina Tatrzańska 3:1 i awansowały do 1/8 finału Pucharu Poski.

Choć spotkanie było bardzo wymagające, boisko grząskie, a zmęczenie trwającą 6 godzin podróżą dawało się we znaki, wrocławianki stanęły na wysokości zadania i w rozgrywkach o Puchar Polski nie dały szans rywalkom, choć do przerwy to one przegrywały z miejscowymi 0:1, po błędzie linii obrony podczas otwarcia gry.

Na szczęście podrażnione takim przebiegiem sytuacji piłkarki Piotra Jagieły w drugiej odsłonie udowodniły swoją wyższość i strzeliły przeciwniczkom aż trzy bramki. Wrocławianki pokonując Rysy 3:1, awansowały do 1/8 finału Pucharu Polski, z wielkimi marzeniami o kolejnej fazie rozgrywek.

– Dziś udowodniliśmy, że potrafimy poradzić sobie w trudnych momentach. Teraz czekamy na wyniki losowania kolejnej rundy Pucharu Polski, ale na kogo nie trafimy i tak zrobimy wszystko, aby awansować do ćwierćfinału i przybliżyć się do końcowego sukcesu – mówi szkoleniowiec wrocławianek Piotra Jagieła.

Rysy Bukowina Tatrzańska – AZS Wrocław 1:3 (1:0)

AZS: Bocian- Korda, Parka, Turowska, Krysman- Siepietowska, Kulig, Homa (C)- Czudecka, Mularczyk, Marcelina Buś oraz Jurczenko, Przelicka, Siwak, Chudzik, Kopecka

Bramki: Jurczenko, Homa, Korda