fbpx

Piłkarki Ślęzy Wrocław zdobyły Puchar Polski. Dostaną go jednak dopiero 22 września

Zawodniczki Ślęzy Wrocław w środę rywalizowały w finale Okręgowego Pucharu Polski kobiet w Wałbrzychu, gdzie bez najmniejszych problemów pokonały miejscowe Zagłębie aż 10:1. Wrocławianki pomimo zwycięstwa, nie otrzymały jeszcze ani pucharu ani pamiątkowych medali. Dlaczego? Jak się okazało, na meczu zabrakło przedstawiciela DZPN.

W finale Okręgowego Pucharu Polski kobiet mogliśmy obserwować zupełnie inną drużynę Ślęzy, aniżeli tę, która na co dzień rywalizuje w lidze. Tak naprawdę, w pierwszej jedenastce, znalazły się tylko trzy zawodniczki z podstawowego składu, a dwie inne usiadły na ławce rezerwowych. Warto zaznaczyć, że wśród nich była Ola Olbińska, która jak na prawdziwego kapitana przystało, choć nie zagrała, to gromko wspierała swoje koleżanki z drużyny i dodawała otuchy tym, które po raz pierwszy grały w oficjalnym meczu w barwach Ślęzy.

Pierwszy raz piłka w siatce wałbrzyszanek wylądowała w 19. minucie, choć już wcześniej wrocławianki stworzyły sobie kilka doskonałych sytuacji do zdobycia gola. Worek z bramkami rozwiązała Wiktoria Lasota, która w środowym meczu imponowała niezwykłą skutecznością, zdobywając w sumie aż 6 goli. Tych łącznie piłkarki Ślęzy zdobyły aż 10, kompletnie deklasując przeciwniczki.

Po meczu jednak zawodniczki ze stolicy Dolnego Śląska były bardzo zdziwione. Choć zdobyły puchar, to nikt im go nie wręczył, tak jak i czeku na sumę 5000 zł, który był przewidziany dla zwycięzcy regionalnych rozgrywek pucharowych. Dlaczego tak się stało? Otóż na trybunach zabrakło przedstawiciela z DZPN. Jak informuje klub: – Jakby nie patrzeć, był to mecz finałowy, a tymczasem można było odnieść wrażenie, że gramy sparing. Nawet sędziów było tylko dwóch.

Ślęza wygrała, dzięki czemu uzyskała awans na wyższy szczebel pucharowych rozgrywek, który będzie już zarządzany przez PZPN. Przeciwnika, którym będzie jeden z drugoligowców, powinniśmy poznać już wkrótce.

Oświadczenie prezesa DZNP

Wczoraj jednak Andrzej Padewski, prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, który na co dzień bardzo wspiera rozwój piłki nożnej wśród kobiet, wydał oficjalne oświadczenie.

„W imieniu DolZPN chciałbym przeprosić piłkarki Ślęzy Wrocław za brak przedstawiciela ZPN podczas wczorajszego finału. Nagrody, medale oraz pamiątkowy puchar zostanie Wam wręczony w dniu 22.09.”

Tak jak można przeczytać w oświadczeniu, nagrody za finałowy mecz wręczone zostaną wrocławskim piłkarkom w niedzielę, 22 września. Uroczystość odbędzie się w przerwie meczu III ligi pomiędzy Ślęzą Wrocław a Rekordem Bielsko-Biała.

Zagłębie Wałbrzych – Ślęza Wrocław 1:10

Ślęza – Kowynia, Kaczor (60’Matłosz), Stępień, Kieliba, Frankowska, Szopińska (66’Sokołowska), Piotrowska (49’Samiło), Szymańska (60’Cisek), Lasota, Kucharska (58’Brodowska), Dziadek

fot. slezawroclaw.pl