Piłkarki Śląska z kolejnym awansem w Pucharze Polski

Piłkarki Śląska Wrocław potrzebowały dogrywki, aby pokonać w ramach 1/16 finału Pucharu Polski Resovię Rzeszów! Wrocławianki w dodatkowym czasie gry zdołały strzelić aż trzy gole!

Za nami niesamowite widowisko z udziałem piłkarek Śląska Wrocław, które w dzisiejszym pojedynku z Resovią jako pierwsze wyszły na prowadzenie. Gola w 7. minucie zdobyła będąca w wyśmienitej formie Joanna Wróblewska. Niestety, radość przyjezdnych nie trwała zbyt długo, gdyż już w 19. minucie Bednarz zdołała wyrównać. Na domiar złego, Bednarz ponownie wpisała się na listę strzelców w 64. minucie i Wojskowe dość niespodziewanie przegrywały 1:2.

Na szczęście, 7 minut później, Macelina Buś zdołała zdobyć gola i ponownie na murawie oglądaliśmy remisowe spotkanie. Wynik nie zmienił się do 90 minuty, w związku z czym obie ekipy musiały przystąpić do dogrywki. A w tej dzieliły i rządziły już tylko wrocławianki. Najpierw, w 106. minucie prowadzenie Trójkolorowym dała Czudecka, 3 minuty później swojego drugiego gola w tym spotkaniu zanotowała Buś, a rzeszowianki dobiła w 112. minucie Tracz.

Ostatecznie piłkarki Śląska Wrocław pokonały po dogrywce Resovię Rzeszów 5:2 i awansowały do kolejnej rundy Pucharu Polski.

Resovia Rzeszów – WKS Śląsk Wrocław 2:5 (1:1)

Bramki: Bednarz 19, 64 – Wróblewska 7, Buś 71, 109, Czudecka 106, Tracz 112