fbpx

Piłkarki Śląska Wrocław wróciły do treningów. 4 lipca pierwszy sparing

Zawodniczki Śląska Wrocław powróciły do treningów i tym samym rozpoczęły przygotowania do rozpoczynającego się w sierpniu sezonu Ekstraligi Kobiet. W trakcie okresu przygotowawczego zaplanowano pięć sparingów.

Po poprzednim sezonie, który wrocławianki zakończyły w dolnej części tabeli, w zespole doszło do kilku zmian. Do ekipy dołączyło kilka nowych, młodych zawodniczek, które będą chciały zaprezentować swoje umiejętności w trakcie okresu przygotowawczego.

– Towarzyszy nam ekscytacja. Cieszymy się, że możemy wrócić do treningów całym zespołem i zacząć okres przygotowawczy na sto procent. Od pierwszego treningu w zespole pojawiają się nowe zawodniczki. Cieszymy się, że kadra powoli się zamyka i mamy możliwość trenowania w większej grupie od samego początku przygotowań – mówi Piotr Jagieła, trener zespołu. 

Ostatnie sezony stały pod znakiem walki o utrzymanie. Teraz celem Trójkolorowych będzie czołowa szóstka i ustabilizowanie pozycji w lidze.

– Pierwszego dnia trudno powiedzieć, czego się spodziewać, ale oczekujemy, że będziemy w stanie zająć wyższe miejsce niż w tamtym sezonie. Mamy nowe zawodniczki, zobaczymy, jak się wkomponują w zespół. Wtedy będzie można coś powiedzieć o oczekiwaniach – dodaje Anna Bocian, bramkarka Śląska Wrocław.

Okres przygotowawczy zespołu potrwa sześć tygodni, w trakcie których wrocławianki rozegrają pięć sparingów.

Pierwszy mecz piłkarki Śląska zagrają 4 lipca z ROW-em Rybnik. Tydzień później zmierzą się Rolnikiem Głogówek. W planach jest też sparing z SMS-em Łódź, Czarnymi Sosnowiec i Rekordem Bielsko-Biała. Pierwsza kolejka Ekstraligi Kobiet zostanie rozegrana w dniach 8-9 sierpnia. 

źródło: slaskwroclaw.pl