fbpx

Piłkarki Śląska powołane na EURO17

Trener reprezentacji Polski U17, Marcin Kasprowicz, powołał kadrę na zbliżające się mistrzostwa Europy kobiet do lat 17. Znalazły się w niej aż trzy piłkarki Śląska Wrocław.

Sponsor Bukmacher SuperBet Polska

CZY POLUBIŁEŚ JUŻ NASZ PROFIL NA FACEBOOKU? ZRÓB TO!

Powołanie do kadry U17 otrzymały Dominika Szkwarek, Magdalena Półrolniczak i Gabriela Lewicka (na zdjęciu powyżej). Wszystkie zawodniczki są podstawowymi piłkarkami Śląska U17, który przewodzi w grupie południowej Centralnej Ligi Juniorek, a także odgrywają coraz większe role w seniorskim zespole WKS-u.

Biało-Czerwone rozpoczną zgrupowanie 7 maja w Pruszkowie, a podczas mistrzostw Europy będą rywalizować z Anglią (14 maja, godz. 12:00), Francją (17 maja, godz. 12:00) i Szwecją (20 maja, godz. 12:00)

– Jestem przekonany, że to Euro pomoże naszym reprezentantkom w ich rozwoju i dalszej karierze piłkarskiej. Aktualnie niezmiernie ważne jest to, by szczególnie dbać o zdrowie oraz jakościową pracę treningową. Bierzemy pod uwagę możliwość dowołania kolejnych zawodniczek, dlatego istotne jest, by zawodniczki, które nie znalazły się na liście powołanych, były ciągle w pełnej gotowości – mówi trener Marcin Kasprowicz na łamach serwisu laczynaspilka.pl.

Tegoroczne mistrzostwa Europy kobiet do lat 17 odbędą się w dniach od 14 do 26 maja w Estonii.

REKLAMA: Partnerem portalu jest salon kosmetyczny Keratin&Beauty Studio, ul. Więckowskiego 16/1b Wrocław.