2024-09-19

Piłkarki Śląska nadal niepokonane!

Piłkarki Śląska Wrocław pokonały Rekord Bielsko-Biała 3:1 w meczu 4. kolejki Orlen Ekstraligi Kobiet. Gole dla WKS-u zdobyły Karolina Gec, Patrycja Kozarzewska i Paulina Guzik. Było to czwarte zwycięstwo wrocławianek z rzędu.

Wrocławianki były faworytem sobotniej potyczki i było to widać na boisku od pierwszych minut. Śląsk miał optyczną przewagę i większe posiadanie piłki, jednak nie przekładało się to na regularne zagrożenie pod bramką Rekordu. Nieśmiałe próby WKS-u albo były niecelne, albo po prostu brakowało dobrego ostatniego zagrania.

Po drugiej stronie również niezbyt wiele się działo, bo poza pojedynczymi akcjami bielszczanki nie potrafiły poważniej bramce Śląska. Warto odnotować, że po jednej z sytuacji futbolówka otarła się o poprzeczkę, jednak w tym przypadku Hanna Wieczerzak miała wszystko pod kontrolą.

W 29. minucie Ewelina Piórkowska zagrała na 20. metr do Karoliny Gec, ta przyjęła piłkę i bez zastanowienia oddała techniczny strzał. Futbolówka poszybowała pod samą poprzeczkę, a pomocniczka tym samym otworzyła wynik spotkania i znów zapisała na swoim koncie przepiękną bramkę.

W końcówce pierwszej połowie nad stadionem w Bielsku-Białej solidnie się rozpadało, a niedługo później rozpoczęła się burza z ulewnym deszczem. Miało to wpływ na wydarzenia na boisku, bo gdzieniegdzie wkradła się niedokładność, ale wynik nie uległ już zmianie.

Świetnie dla WKS-u zaczęła się druga połowa, bowiem w 47. minucie Patrycja Kozarzewska zgarnęła piłkę, wpadła w pole karne i płaskim strzałem pokonała bramkarkę Rekordu, strzelając swojego pierwszego gola w zielono-biało-czerwonych barwach.

Kilkanaście minut później było już 3:0. Karolina Gec znakomicie wypuściła Paulinę Guzik, a ta w sytuacji sam na sam w znakomitym stylu przelobowała bramkarkę gospodyń. Odpowiedź Rekordu była natychmiastowa, bo błąd wrocławskiej defensywy wykorzystała Julia Gutowska, która zmniejszyła straty, ale i jednocześnie ustaliła wynik meczu.

Śląsk odniósł czwarte zwycięstwo z rzędu i z kompletem dwunastu punktów zajmuje drugie miejsce w ligowej tabeli – pierwszy GKS Katowice ma lepszy bilans bramkowy. Kolejne spotkanie WKS-u w niedzielę, 15 września, na stadionie przy Oporowskiej we Wrocławiu, a rywalem Śląska będzie zespół Stomilanek Olsztyn.

Rekord Bielsko-Biała – Śląsk Wrocław 1:3 (0:1)