2024-04-23

Piłkarki Śląska gromią Medyka Konin

Piłkarki Śląska Wrocław nie zbaczają ze zwycięskiej ścieżki! W meczu 15. kolejki Ekstraligi kobiet zespół ze stolicy Dolnego Śląska pokonał Medyka Konin 5:1. Bramki dla WKS-u strzelały Katarzyna Białoszewska, Marcelina Buś, Joanna Wróblewska oraz Oliwia Związek.

W sobotnie południe spotkały się zespoły, w których panowały różne nastroje. Po świetnym, wygranym meczu z liderkami tabeli w Szczecinie piłkarski Śląska przystępowały do zmagań w roli faworytek i na piątej pozycji w rozgrywkach. Zawodniczki z Konina po 14 rozegranych spotkaniach były na jedenastym, przedostatnim miejscu w Ekstralidze Kobiet.

Zawodniczki Śląska szybko chciały uwidocznić dobrą formę i ruszyły do ataku. Już w drugiej minucie Marcelina Buś odebrała piłkę Stelli Oshobukoli i oddała strzał, ale na posterunku była bramkarka Medyka – Julia Woźniak. Po chwili gospodynie znalazły drogę do bramki rywalek. Marcelina Buś zagrała świetne, prostopadłe podanie do Katarzyny Białoszewskiej. Ta ograła golkiperkę koninianek i pewnie wyprowadziła Śląsk na prowadzenie.

Na odpowiedź piłkarek Medyka nie trzeba było długo czekać. W 7. minucie, po akcji prawą stroną piłka po podaniu Grigorii Pouliou trafiła do dobrze ustawionej Oliwii Jaśniak. Ta oddała soczysty strzał w światło bramki i wyrównała wynik spotkania.

Wrocławianki szybko chciały wrócić na prowadzenie. Po golu zespołu z Konina to one ponownie były stroną dominującą. Nie brakowało też okazji. W 14. minucie najpierw próbowała Katarzyna Białoszewska, a po chwili Aleksandra Żurek. Oba strzały nie przyniosły jednak kolejnych trafień do siatki.

W następnych minutach gra się wyrównała. Atakowały raz jedne, raz drugie zawodniczki. Niezłą okazję zespół gospodyń stworzył sobie w 25. minucie. Anna Bocian zagrała daleką piłkę, którą strąciła Katarzyna Białoszewska. Uderzenie Marceliny Buś wyłapała Julia Woźniak. Chwilę później Buś była już bezbłędna. Napastniczka Śląska wygrała pojedynek biegowy i w sytuacji sam na sam nie pomyliła się. Śląsk znów był na prowadzeniu.

Siedem minut później kapitalną okazję na kolejne wyrównanie miały piłkarki Medyka. Po kilku rzutach rożnych piłka w końcu trafiła do Grigorii Pouliou. Ofiarnie interweniowała jednak Anna Bocian, a następnie piłkarki WKS-u wybiły futbolówkę.

Ostatnie minuty przed przerwą przebiegały pod kontrolą podopiecznych Piotra Jagiełły. Piłkarki Śląska przeważały, ale dogodnych okazji do zdobycia trzeciej bramki. Sędzia zaprosiła zawodniczki na przerwę przy rezultacie 2:1.

Drugą część spotkania wrocławianki również zaczęły kapitalnie. Zawodniczki Śląska mocno naciskały w poszukiwaniu kolejnych bramek. W 51. minucie kibice zgromadzeni na Kłokoczycach zobaczyli nietypową bramkę. Kapitan Joanna Wróblewska zagrała kąśliwą piłkę z rzutu rożnego i w ten sposób trafiła do siatki.

Sześć minut później było już 4:1. Znów w pojedynku biegowym uczestniczyła Marcelina Buś. Napastniczka Śląska zdołała wyprzedzić rywalkę. Następnie minęła bramkarkę Medyka i podwyższyła prowadzenie.

Kolejny cios piłkarki z Konina otrzymały w 61. minucie. Z uwagi na drugą żółtą kartkę z boiska musiała zejść Klaudia Urna. Śląsk w przewadze całkowicie przejął dominację w spotkaniu i tworzył sobie kolejne okazje. W 66. minucie w słupek trafiła Joanna Wróblewska, a chwilę później w dogodnej sytuacji minimalnie niecelnie uderzyła Katarzyna Białoszewska.

W następnych minutach wrocławianki nie ustępowały i chciały zdobywać kolejne gole. Próby podejmowały Białoszewska, Buś czy Watral, ale dobrymi interwencjami popisywała się Julia Woźniak. Na piątego gola dla Śląska trzeba było czekać do 83. minuty. Pierwszy strzał ponownie odbiła bramkarka Medyka, ale przy dobitce Oliwii Związek nie miała już szans.

Niewiele brakowało, a w ostatnich minutach piłkarki Śląska jeszcze mocniej zaznaczyłyby zwycięstwo. Okazję miała chociażby Julia Maskiewicz, jednak dobrze wybroniła Julia Woźniak. Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 5:1 dla wrocławianek.