fbpx

Piłkarki KPR-u po raz kolejny górą

W 19. kolejce PGNiG Superligi Kobiet drużyna KPR Kobierzyce pokonała na wyjeździe Start Elbląg 25:20. Jest to dopiero trzecia wygrana w historii starć pomiędzy obydwoma zespołami.

Kobierzyczanki przystępowały do dzisiejszego spotkania w roli faworyta. Od pierwszej minuty drużyna gości udanie weszła w mecz i Start Elbląg przegrywał po 5. minutach 0:4 Z KPR Kobierzyce. Podopieczne Edyty Majdzińskiej utrzymywały bezpieczne prowadzenie do 12. minuty meczu i stanu 7:3. Gospodynie w ciągu kolejnych trzech minut rzuciły trzy bramki nie tracąc żadnej i przewaga KPR zmalała do wyniku 7:6. Do końca pierwszej połowy mieliśmy już wyrównaną grę i na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 12:12.

Drugą część spotkania znakomicie otworzyły zawodniczki KPR Kobierzyce, które rozpoczęły od rzucenia trzech bramek. Bezpieczna przewaga kobierzyczanek utrzymywała się tym razem przez całą drugą połowę meczu, gdyż gospodynie ani przez chwilę nie były w stanie złapać kontaktu. W 44 minucie spotkania przewaga KPR wynosiła już 6 bramek A na tablicy wyników mieliśmy 20:14 dla podopiecznych Edyty Majdzińskiej. Finalnie spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem KPR-u 25:20. 

Najwięcej bramek w dzisiejszym spotkaniu rzuciła Aleksandra Dronzikowska z drużyny Startu Elbląg, który zapisała na swoim koncie 7 trafień. Jedno mniej może dopisać sobie do statystyk Kinga Jakubowska z KPR Kobierzyce.

Kobierzyczanki dzisiejszym zwycięstwem przerwały serię wygranych gospodarzy w rywalizacji pomiędzy Startem a KPR. W poprzednich dwóch spotkaniach trwającego sezonu obie drużyny wygrały swoje domowe mecze. Dla KPR-u jest to dopiero trzecia wygrana w historii starć ze Startem Elbląg.

W następnej kolejce drużyna KPR Kobierzyce zmierzy się we własnej hali z MKS Perłą Lublin. Będzie to hitowe starcie 20. serii gier PGNiG Superligi Kobiet. Początek rywalizacji zaplanowany jest na 7 marca o godz. 12:45 w hali im. Adama Wójcika w Kobierzycach. Transmisję z tego spotkania przeprowadzi telewizja TVP Sport.

Start Elbląg-KPR Kobierzyce 20:25 (12:12)

Start: Dronzikowska 7, Trbovic 4, Pękala 3, Waga 3, Stapurewicz 2, Yashchuk 1.

KPR: Jakubowska 6, Wiertelak 5, Piotrowska 4, Kucharska 3, Koprowska 3, Tomczyk 1, Ivanovic 1, Janas 1, Despodovska 1.