fbpx

Piłkarki AZS-u Wrocław odpadły z rozgrywek o Puchar Polski

Piłkarki AZS-u Wrocław przegrały w 1/8 finału o Puchar Polski z SMS-em Łódź 1:2, choć do przerwy to one prowadziły po bramce Marceliny Buś.

Trzeba przyznać, że wrocławianki dały z siebie wszystko, ale łodzianki dyktowały dziś trudne warunki i grały na tyle agresywnie, że już na połowie AZS-u wychodziły z wysokim pressingiem.

Pierwsza bramka dla wrocławian padła po kontrze i świetnej akcji Kamili Czudeckiej, która asystowała przy golu Marceliny Buś. W pierwszej odsłonie łodzianki naciskały, ale nie udało im się zdobyć kontaktowej bramki, nawet po rzucie karnym.

Niestety, w drugiej połowie przewaga gospodyń była jeszcze bardziej widoczna i w konsekwencji, po zamieszaniu w polu karnym łodzianki zdobyły wyrównującego gola. Na domiar złego chwilę później miejscowe zdobyły drugą bramkę, po znakomitym uderzeniu w samo okienko Anny Rędzin.

– Porażka boli, ale głowy mamy uniesione wysoko, bo nie możemy się wstydzić takiej gry. Przed nami przerwa zimowa i okres przygotowawczy. Obiecujemy, że na wiosnę wrócimy jako silniejszy i mocniejszy zespół – mówi szkoleniowiec AZS-u Wrocław Piotra Jagieła.

SMS Łódź – AZS Wrocław 2:1 (0:1)

AZS: Bocian – Krysman, Parka, Korda, Turowska- Homa(C), Kulig, Jurczenko – Czudecka, Buś Marcelina, Mukarczyk oraz Kwapisz, Przelicka, Siwak.