fbpx

Pierwszy triumf Volejek w tym roku!

W sobotni wieczór #VolleyWrocław po raz pierwszy w tym roku kalendarzowym cieszył się ze zwycięstwa. Mimo bardzo nierównego meczu na wyjeździe przeciwko OnlyBio Pałacowi Bydgoszcz w tie-breaku triumfowała drużyna z Dolnego Śląska (25:17, 20:25, 20:25, 16:25, 15:12). MVP tego spotkania zasłużenie została wybrana środkowa wrocławskiej ekipy Joanna Pacak.

Sobotnie spotkanie #VolleyWrocław w Bydgoszczy było jego pierwszym meczem ligowym w tym roku kalendarzowym. Mierzył się na wyjeździe z OnlyBio Pałacem Bydgoszcz, który w tabeli TAURON Ligi znajdował się nieco wyżej od wrocławskich siatkarek. Faworyta trudno było jednak wskazać, ponieważ bydgoszczanki nie cieszyły się ze zwycięstwa od ponad miesiąca, a ekipa z Wrocławia grała to spotkanie po środowym starciu w ramach TAURON Pucharu Polski.

Tym bardziej zaskakujący był początek tego meczu – wrocławianki wydawały się świeższą drużyną, która grała bardzo spokojnie, nie zważając na kłopoty rywalek. W pierwszej partii trudno było wskazać we wrocławskim zespole słaby punkt: na wysokim procencie skuteczności funkcjonował atak, dobrze zespół blokował i serwował.

W kolejnej partii #VolleyWrocław sumiennie kontynuował dobrą grę i w najlepszym momencie prowadził nawet ośmioma punktami. Wejście na boisko Magdaleny Mazurek podziałało na gospodynie elektryzująco, a po trzech z rzędu atakach Kolety Łyszkiewicz na tablicy wyników pojawił się remis. Wrocławski zespół zupełnie przestał grać i to będący na fali wznoszącej Pałac wygrał tego seta.

Wyrównana walka w trzeciej odsłonie tego meczu trwała do stanu 16:16. Potem jednak powoli na prowadzenie zaczęły wysuwać się bydgoszczanki i nawet wspólne wysiłki Joanny Pacak i Regiane Bidias niewiele mogły pomóc Volejkom – wrocławski zespół przegrywał 1:2 i, aby myśleć o radosnym powrocie do Wrocławia, musiał doprowadzić do tie-breaka.

Udało się to dzięki wspólnym wysiłkom, ale i tak na pierwszy plan nieustannie wysuwała się środkowa. Pacak doskonale zagrywała, kończyła podawane jej przez Lucie Muhlsteinovą ataki i czujnie przesuwała blok. W końcówce dwa ważne punkty zdobyła Julia Szczurowska i po szybkim secie #VolleyWrocław osiągnął swój cel w postaci piątej partii.

Niestety lepiej rozpoczęła ją drużyna Mirosława Zawieracza. Przy zmianie stron wrocławianki przegrywały 4:8, a chwilę później przewaga gospodyń wynosiła sześć oczek. I tym razem kilkupunktowe prowadzenie okazało się złudne: przy serwisie wrocławskiej rozgrywającej w szeregi Pałacu wdarł się chaos. To, co chwilę wcześniej wydawało się niemożliwe, wkrótce stało się faktem – przyjezdne przebudziły się, doprowadziły do remisu, a w końcu po asie serwisowym i dwóch blokach cieszyły się ze zwycięstwa.

Statuetka MVP powędrowała do bezsprzecznie najlepszej zawodniczki tego spotkania, Joanny Pacak. Wrocławska środkowa po raz pierwszy w tym sezonie otrzymała to wyróżnienie, a w tym meczu zdobyła łącznie aż 25 punktów – 15 atakiem, 8 blokiem i 2 serwisem.

OnlyBio Pałac Bydgoszcz – #VolleyWrocław 2:3 (17:25, 25:20, 25:20, 16:25, 12:15)

MVP: Joanna Pacak

Pałac: Bałdyga, Lewandowska (13), Żurowska (10), Nowakowska (2), Gałkowska (24), Różyńska (10), Witkowska (L) oraz Mazurek (3) i Łyszkiewicz (11)

#VolleyWrocław: Szczurowska (21), Bidias (17), Pacak (25), Witowska (9), Bączyńska (11), Saad (L) oraz Cembrzyńska

źródło: volleywroclaw.pl