fbpx

Pierwszy mecz KFC Gwardii w nowym roku

KFC Gwardia Wrocław już dziś, w sobotę, zagra pierwszy mecz w 2020 roku. Przeciwnikiem wrocławian będzie AZS AGH Kraków. Początek spotkania w stolicy Małopolski o godzinie 19.00.

KFC Gwardia Wrocław zakończyła rok na 4. miejscu KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn. We wrocławskim klubie mówiono przed sezonem, że celem jest awans do fazy play-off i wrocławianie są na najlepszej drodze, by tego dokonać. Ścisk w tabeli jest jednak na tyle duży, że każde potknięcie może zepchnąć Gwardię nawet na 8. miejsce.

AZS AGH także wciąż liczy się w walce o play-offy. Krakowianie do 8. Mickiewicza Kluczbork tracą pięć punktów, a do 4. KFC Gwardii sześć. Smaczku rywalizacji dodaje też fakt, że wrocławianie jeszcze nie wygrali w Krakowie (w poprzednim sezonie przegrali 1:3).

Ligowa czołówka

Najlepiej punktującym zawodnikiem AZS AGH Kraków jest atakujący Daniel Gąsior (229 punktów – 5. miejsce w lidze). Tuż za nim plasuje się przyjmujący Patryk Łaba (227 – 6. miejsce). Czwarty w tym zestawieniu jest Łukasz Lubaczewski (232), a dziesiąty Marcel Gromadowski (198).

Łaba i Gąsior są również liderami krakowskiego zespołu w asach serwisowych. Pierwszy zdobył w ten sposób 24 punkty (6. miejsce w lidze), drugi 22 (7. miejsce). W drużynie KFC Gwardii Wrocław w tym elemencie bryluje Krzysztof Gibek (28 asów – 3. miejsce), a nieco gorzej spisuje się Lubaczewski (18 – 10. miejsce).

Zawodnikiem, na którego nasi siatkarze muszą także zwrócić szczególną uwagę, jest środkowy Jakub Macyra. 24-latek nie dość, że nieźle spisuje się w bloku, dokłada do tego wysoką skuteczność w ataku. To właśnie na tych trzech zawodnikach opiera się ofensywa Akademików.

Spotkanie z AZS-em było pierwszym domowym meczem KFC Gwardii w tym sezonie. Wrocławianie wygrali 3:1. Czy podopieczni Krzysztofa Janczaka powtórzą ten sukces w stolicy Małopolski? O tym przekonamy się już niebawem. Początek meczu w hali AGH o godz. 19:00.