fbpx

Piast Żmigród partnerem Śląska Wrocław

Piast Żmigród został nowym partnerem Śląska Wrocław. Czwartoligowiec jest już czterdziestym czwartym klubem, który przystąpił do projektu klubów partnerskich Śląska Wrocław.

Umowa pomiędzy klubami została zawarta na Tarczyński Arenie Wrocław. W spotkaniu finalizującym współpracę wzięli udział – ze strony Śląska – prezes Piotr Waśniewski, dyrektor ds. rozwoju sportowego – Krzysztof Paluszek, menadżer ds. administracyjnych – Marek Żytowiecki oraz koordynator projektu klubów partnerskich – Wojciech Pawłowski, a także przedstawiciele Piasta: prezes Rafał Zagórski, wiceprezes Ryszard Płoskonka, dyrektor klubu Paweł Pilarski i koordynator akademii Kamil Pilarski.

Seniorska drużyna Piasta obecnie gra w grupie wschodniej dolnośląskiej IV ligi, ale jest na najlepszej drodze do powrotu na wyższy szczebel – po 14 seriach gier zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. Choć oczywiście Piast Żmigród to nie tylko pierwszy zespół, ale także prężnie działająca akademia piłkarska.

– Można powiedzieć, że to historyczne wydarzenie dla Piasta – zaznacza prezes czwartoligowca, Rafał Zagórski. – Uważam, że taka współpraca to same korzyści dla naszego klubu, pod każdym względem. Zarówno jeśli chodzi o grupy młodzieżowe i wypożyczanie zawodników między klubami, jak i wspólną organizację turniejów czy stażów trenerskich. Nasi szkoleniowcy będą mogli zdobywać dodatkową wiedzę i doświadczenie – podkreśla.

– Do grona partnerów Śląska Wrocław dołączył Piast Żmigród, to już kolejny klub, który będzie z nami współpracował i jestem przekonany, że ta współpraca będzie owocna. Mamy już pierwsze plany co do wspólnych eventów, które będziemy chcieli realizować jeszcze w tym sezonie – podkreśla Wojciech Pawłowski, koordynator Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław, odpowiadający za projekt klubów piłkarskich.

Piast Żmigród jest już 44. klubem, który zdecydował się na bliższą współpracę ze Śląskiem Wrocław i został Srebrnym Partnerem klubu. Dodajmy, że dzięki projektowi klubów partnerskich, młodzi sportowcy trenujący w innych akademiach mają o wiele łatwiejszą drogę do Śląska Wrocław, a więc również do profesjonalnej kariery piłkarskiej. Z kolei kluby partnerskie mogą liczyć na pełne wsparcie merytoryczne ze strony ekspertów pracujących w strukturach WKS-u. Poza tym, wrocławski klub regularnie organizuje dla nich szkolenia czy wspiera w akcjach wizerunkowych.

Co ważne, lista klubów partnerskich Śląska nie jest zamknięta. – Zapraszamy wszystkie kluby, szkółki i akademie do współpracy – zachęca Wojciech Pawłowski. Kluby zainteresowane współpracą mogą kontaktować się z klubem drogą mailową: wpawlowski@slaskwroclaw.pl.

źródło: slaskwroclaw.pl