fbpx

PGNiG Superliga Kobiet: MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. -KPR Kobierzyce: czas na rewanż!

W 8. kolejce PGNiG Superligi Kobiet KPR Kobierzyce zagra w Piotrkowie Trybunalskim z miejscową MKS Piotrcovią.

Podopieczne Edyty Majdzińskiej po zaskakująco dobrej pierwszej części sezonu zajmują bardzo wysokie trzecie miejsce w tabeli. Lepsze od kobierzyczanek są jedynie piłkarki Metraco Zagłębia Lubin i MKS-u Perły Lublin. Dobra postawa w dotychczasowych meczach napawa optymizmem przed drugą częścią rozgrywek.

Pierwszym przeciwnikiem w rundzie rewanżowej będzie MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski. Gospodynie najbliższego meczu dość niespodziewanie na inaugurację pokonały KPR w Kobierzycach 22:21. Było to jedno z dwóch zwycięstw Piotrcovii w pierwszych siedmiu kolejkach (23.10 zwycięstwo nad Eurobud Jarosław 25:21). Drużyna z Piotrkowa zajmowała po pierwszej części sezonu siódme miejsce z dorobkiem dwóch zwycięstw i pięciu porażek.

Przeciwko KPR nie zagrają kontuzjowane: Vladyslava Belmas, Weronika Podzimowska i Żaneta Senderkiewicz.

Kobierzyczanki będą chciały wziąć rewanż i wygrać mecz w Piotrkowie Trybunalskim. Ostatnia dyspozycja piłkarek KPR może sugerować dużo emocji do ostatniej minuty meczu. Za strzelanie bramek odpowiedzialność będzie musiała wziąć na siebie m.in. Kinga Jakubowska, która po pierwszej części sezonu jest najskuteczniejszą zawodniczką PGNiG Superligi Kobiet. Skrzydłowa KPR-u zdobyła dotychczas 56 bramek przy 93 rzutach. Warto dodać, że kobierzyczanki lepiej prezentują się w spotkaniach wyjazdowych. Dotychczas wygrały dwa z trzech meczów w delegacji (Młyny Stoisław Koszalin 26:23, Eurobud JKS Jarosław 31:28).

Po udanych pierwszych siedmiu kolejkach sezonu apetyt na medal w drużynie KPR na pewno wzrósł. Strata tylko trzech punktów do drugiego Metraco Zagłębia Lubin jest jak najbardziej do zniwelowania, ale każde miejsce na podium będzie sukcesem. Do końca rozgrywek jest jeszcze daleka droga i kobierzyczanki muszą się na razie skoncentrować na najbliższym rywalu.

W Kobierzycach wszyscy liczą na udany rewanż za porażkę w pierwszej kolejce rozgrywek PGNiG Superligi Kobiet. Mecz zostanie rozegrany w hali Relax, 3 listopada, o godz. 17.00, w Piotrkowie Trybunalskim.