fbpx

PGNiG Superliga Kobiet: Czas pokonać Start w Elblągu

W 19. kolejce PGNiG Superligi Kobiet drużyna KPR Kobierzyce zagra na wyjeździe że Startem Elbląg.

Dzisiejsze rywalki KPR-u w poprzedniej kolejce wygrały 30:29 z Eurobud JKS Jarosław, do którego tracą tylko jeden punkt w ligowej tabeli. Wygrana z kobierzyczankami pozwoliłaby im awansować na czwarte miejsce w tabeli PGNiG Superligi Kobiet.

W ostatnim czasie do zespołu z Elbląga dołączyły dwie nowe zawodniczki – bramkarka Marta Chodakowska oraz rozgrywająca Wiktoria Tarczyluk. Piłkarki KPR Kobierzyce muszą uważać na groźny tercet Startu Elbląg, który stanowią Alona Shupyk, Alicja Pękala oraz Joanna Waga.

Drużyna KPR plasuje się na trzecimy stopniu podium i ma aż dziesięć punktów przewagi nad JKS-em Jarosław. Kobierzyczanki wysoko pokonały w poprzedniej kolejce Ruch Chorzów. Doskonałe występy zanotowały wówczas Aleksandra Tomczyk oraz Zorica Despodovska, wybrane odpowiednio MVP meczu, a Despedovska dodatkowo najlepszą zawodniczką kolejki.

Oba zespoły mierzyły się dotychczas już 10 razy i aż osiem z tych spotkań wygrały gospodynie dzisiejszego starcia. W obecnych rozgrywkach Start i KPR wygrały spotkania we własnej hali.

Początek dzisiejszej rywalizacji już o godz. 13.15 w hali w Elblągu. Transmisja z tego spotkania dostępna będzie na antenie oraz stronie internetowej TVP Sport.