fbpx

PGE Spójnia Stargard-WKS Śląsk Wrocław: po drugie zwycięstwo z rzędu!

W 6. kolejce Energa Basket Ligi WKS będzie walczył o drugie z rzędu zwycięstwo. Przeciwnikiem Wojskowych będzie tym razem drużyna PGE Spójni Stargard. Oba zespoły zdobyły dotychczas po siedem punktów, a gospodarze nie wygrali dotychczas meczu we własnej hali w sezonie 2019/2020.

W poprzedniej kolejce Śląsk odniósł bardzo cenne zwycięstwo w Starogardzie Gdańskim, gdzie pokonał miejscową Polgharmę 99:82. Wygrana w tym meczu dała więcej spokoju podopiecznym Andrzeja Adamka, którzy po inauguracyjnym zwycięstwie z HydroTruck Radom (111:95) zanotowali trzy kolejne porażki, dlatego pokonanie Polpharmy było bardzo ważne.

– Bardzo cieszymy się z tego zwycięstwa, bo naprawdę nie było łatwo. W drugiej połowie poukładaliśmy jednak naszą grę. Dzięki znacznie lepszej defensywie po zmianie stron, udało nam się rozstrzygnąć ten mecz na naszą korzyść – mówił po meczu Andrzej Adamek, trener WKS Śląska Wrocław.

Wojskowi są drugą najlepiej punktującą drużyną w Energa Basket Lidze. W pierwszych pięciu meczach wrocławianie rzucili 460 punktów, ustępując jedynie Anwilowi Włocławek, który ma na swoim koncie 489 oczek.

Po pięciu kolejkach zarówno Śląsk, jak i Spójnia mają bilans 2-3 i każda z drużyn będzie chciała poprawić swój dorobek punktowy. Gospodarze sobotniego pojedynku nie wygrali jeszcze meczu we własnej hali, ale trzeba zaznaczyć, że w poprzednich dwóch bataliach mierzyli się z utytułowanymi Asseco Gdynia i Anwilem Włocławek.

Z kolei w PGE Spójnii w ostatnim czasie doszło do kilku zmian, o czym można przeczytać w naszej “Sylwetce rywala”.

Śląsk zdecydowanie jedzie do Stargardu po kolejne zwycięstwo. Mimo, że dotychczas wygrał tylko dwa spotkania, to jego gra na starcie rozgrywek wygląda całkiem dobrze.W najważniejszych momentach przegranych meczów brakowało jedynie szczęścia i koncentracji właśnie w tych najważniejszych momentach. Wojskowi w ostatniej kolejce poprawili jednak swoją grę, czego skutkiem była cenna wygrana z Polpharmą.

Wrocławianie przystąpią do tego spotkania wzmocnieni przyjściem rozgrywającego Danny’ego Gibsona. Nowy zawodnik Śląska jest już dostępny do gry i trener Andrzej Adamek będzie mógł skorzystać z jego usług.

Przed nami bardzo ciekawy pojedynek dwóch sąsiadujących ze sobą zespołów z tabeli. Czy PGE Spójnia odniesie pierwsze domowe zwycięstwo w tym sezonie a może to WKS Śląsk Wrocław wygra drugi raz z rzędu i odskoczy w tabeli EBL? Odpowiedzi na te i inne pytania dostaniemy już w sobotę. Początek meczu o godz. 16.00 w hali OSiR przy ul.Pierwszej Brygady 1 w Stargardzie. Transmisja na platformie emocje.tv