2024-09-16

Pewne zwycięstwo II zespołu Śląska

W meczu 1. kolejki Betclic 3. ligi gr. III druga drużyna Śląska Wrocław pokonała Górnik Polkowice 4:0. Bramki dla WKS-u strzelali Patryk Klimala (3) i Michał Milewski.

W wyjściowej jedenastce pojawiła się spora liczba zawodników, którzy na co dzień są częścią pierwszej drużyny. Mimo to trudno było zakładać, że to będzie łatwy mecz dla WKS-u. Górnik Polkowice od początku grał wysoko, nie odpuszczał i co ważniejsze – nie pozwalał na tworzenie sytuacji bramkowych. Niemniej, na słowa pochwały zasłużył Tudor Baluta, który bardzo dobrze radził sobie na każdym centymetrze boiska i w jego poczynaniach widać było dużą piłkarską klasę.

Pierwszą naprawdę dogodną sytuację mieli przyjezdni. Tomasz Loska popełnił duży błąd w rozegraniu i tylko niedokładność zawodników Górnika uratowała nas przed utratą bramki. To był poważny sygnał, że nie można tracić koncentracji. Niestety chwilę później z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Mateusz Bartolewski, a w jego miejsce pojawił się Krzysztof Kurowski.

Ostrzeżenie zadziałało motywująco na drużynę Śląska, która zadała dwa szybkie ciosy. Najpierw Arnau Ortiz wywalczył rzut karny, który na bramkę zamienił Patryk Klimala, a dosłownie chwilę później Michał Milewski wykorzystał piękne podanie Baluty i z precyzją snajpera wykorzystał dogodną sytuację i mieliśmy 2:0. O taką reakcję chodziło! WKS szybko odzyskał kontrolę nad wydarzeniami boiskowymi i przełożył to na dwa arcyważne trafienia. Ręce same składały się do oklasków.

Podopieczni trenera Michała Hetela tworzyli sobie kolejne sytuacje i jeszcze przed przerwą swoją drugą bramkę zdobył Patryk Klimala. Śląsk II po trudnym początku przejął inicjatywę i zasłużenie do przerwy schodził z prowadzeniem 3:0.

W drugiej połowie wiele się nie zmieniło. Śląsk II Wrocław nieustannie nacierał, a już ewidentnie zmęczeni rywale robili, co mogli, by odpierać kolejne ataki. W 55. minucie spotkania Marcin Furtak popełnił katastrofalny błąd, który wykorzystał Klimala i tym samym skompletował hat-tricka. Akcji później nie brakowało, ale bramek już nie zobaczyliśmy.

Druga drużyna Śląska Wrocław pewnie wygrywa z Górnikiem Polkowice 4:0 i fantastycznie rozpoczyna nowy sezon w Betclic 3. lidze. W drugiej kolejce WKS zagra na wyjeździe z rezerwami Górnika Zabrze. Spotkanie odbędzie się 10 sierpnia o godzinie 13:00.

Śląsk II Wrocław – Górnik Polkowice 4:0 (3:0)