fbpx

Wrocławskisport.pl

Wyniki, newsy, aktualności, relacje. Sport Wrocław, WrocławskiSport

Petar Mijović nowym trenerem WKS Śląska Wrocław

Petar Mijović nowym trenerem WKS Śląska Wrocław. Czarnogórzec poprowadzi zespół w kolejnym sezonie, a jego asystentem będzie Andrzej Adamek. 39-letni szkoleniowiec w przeszłości zdobył mistrzostwo Czarnogóry oraz prowadził Buducnost Podgorica w europejskich pucharach. Mijović podpisał ze Śląskiem 3-letni kontrakt.

Mijović karierę trenerską rozpoczął bardzo wcześnie, bo już w wieku 20 lat był asystentem w zespole OKK Primorka. Tam jednak pracował zaledwie przez rok, by na sześć kolejnych sezonów przenieść się do ekipy występującej w lidze czarnogórskiej – Mornar Bar, również w roli asystenta. W 2010 roku podjął kolejne wyzwanie i przejął stery w młodzieżowej reprezentacji Czarnogóry (U-18). W kolejnych sezonach Czarnogórzec często zmieniał otoczenie i m.in. był asystentem w seniorskiej reprezentacji Czarnogóry czy we francuskim Chorale Roanne. W 2015 roku dostał szansę jako pierwszy trener dorosłej kadry Albanii, gdzie jednak pracował tylko rok. Później Mijović zbierał doświadczenie w Kosowie, gdzie trenował Bashkimi Prizren i KB Prishtina.

Jego trenerska kariera nabrała rozpędu jednak dopiero w sezonie 2017/2018, kiedy dołączył do sztabu 12-krotnego mistrza Czarnogóry – KK Buducnost Podgorica. Przed dwa sezony był szkoleniowcem zespołu U-19 i jednocześnie asystentem w pierwszym zespole, by później przejąć drużynę występującą regularnie w EuroCupie. W Podgoricy Mijović zdobył mistrzostwo Czarnogóry jako asystent i puchar kraju jako pierwszy trener. W EuroCupie z kolei zdołał wygrać z drużyną 9 z 20 spotkań. W styczniu 2021 roku postanowił rozstać się z zespołem i aż do momentu podpisania kontraktu ze Śląskiem pozostawał wolnym agentem.

Jego asystentem będzie bardzo dobrze znany we Wrocławiu Andrzej Adamek. Ze Śląskiem jest on związany już od ponad 20 lat. Jako zawodnik spędził w klubie trzy sezony i we wszystkich zdobywał złote medale mistrzostw Polski. Swoją karierę trenerską natomiast rozpoczął w 2004 roku, jako szkoleniowiec Górnika Wałbrzych. Później jako asystent lub pierwszy trener pracował również w Śląsku, Asseco Prokomie Gdynia, Turowie Zgorzelec i Stelmecie Zielona Góra. Ma na swoim koncie aż 10 medali mistrzostw Polski; jako pierwszy trener poprowadził Asseco Prokom Gdynia do złota w sezonie 2011/2012. Adamek prowadził również WKS na początku rozgrywek 2019/20.

Przed nowym sztabem szkoleniowym WKS Śląska Wrocław mnóstwo wyzwań, które rozpoczną się już na początku lipca, kiedy wystartuje okres przygotowawczy. Apetyt rośnie w miarę jedzenia i brązowy medal PLK zdobyty przez Trójkolorowych w poprzednich rozgrywkach tylko podsyca nastroje. Już zacieramy sobie ręce na nowe doświadczenia, które przyniesie nam sezon 2021/2022. Trenerom możemy życzyć tylko powodzenia i niegasnącej pasji do działania. Hej Śląsk!