fbpx

Patryk Pułkotycki zawodnikiem WKK Wrocław

Poznaliśmy nazwisko kolejnego zawodnika, który wzmocni koszykarski WKK. Nowym nabytkiem wrocławskiego klubu jest wypożyczony z Trefla Sopot Patryk Pułkotycki.

Niski skrzydłowy mierzy 200 cm i jest wychowankiem sopockiej ekipy. Na swoim koncie w barwach Trefla ma już złoto (2016) i brąz (2015) mistrzostw Polski kadetów, a także srebro w młodzikach (2014).

– W Sopocie spędziłem praktycznie całą swoją dotychczasową karierę, ale na pewno nigdy nie zapomnę, gdy w wieku 16 lat razem z drużyną UKS 7 Trefl Sopot zdobyliśmy złoty medal mistrzostw Polski U16 – mówi Patryk Pułkotycki.

Co ciekawe, nowy nabytek WKK dał się już poznać kolegom z Dolnego Śląska choćby podczas zeszłorocznych finałów juniorów starszych, gdzie w meczu o 7. miejsce, w barwach Trefla pokonał wrocławian 92:55, zdobywając w tym spotkaniu 6 punktów, 6 zbiórek, 4 asysty i 3 przechwyty.

– Zdecydowałem się na WKK ze względu na możliwość dobrego rozwoju pod opieką doświadczonych trenerów oraz szansę na zebranie doświadczenia na pierwszoligowych parkietach – dodaje Pułkotycki.

fot. trojmiasto.pl