fbpx

Panthers Wrocław skompletowali sztab szkoleniowy

Panthers Wrocław Ned

Wkrótce Panthers Wrocław rozpoczną główną fazę przygotowań do sezonu rozgrywek European League of Football, które ruszą z początkiem czerwca. W związku z tym dziś poznaliśmy ostatnie nazwisko szkoleniowca, który wzmocni sztab wrocławian – to Ned Bingman, amerykański specjalista od linii defensywnej.

Sponsor Bukmacher SuperBet Polska

Panthers Wrocław skompletowali sztab szkoleniowy

Panthers Wrocław rozpoczną zmagania z najsilniejszymi zespołami w Europie 3 czerwca na Stadionie Olimpijskim od domowego spotkania z Hamburg Sea Devils. Zespół ma już za sobą pierwsze obozy treningowe pod okiem sztabu szkoleniowego, do którego w kwietniu dołączy Ned Bingaman.

Amerykański szkoleniowiec spędził ostatnie trzy sezony w uczelnianej drużynie The University of St. Thomas, gdzie specjalizował się w szkoleniu tight endów. W 2019 roku ukończył Pittsburgh State University, w którym przez cztery lata był czołowym graczem linii defensywnej miejscowych Gorillas, dwukrotnie zdobywając prestiżowy tytuł Academic All-American w 2. dywizji NCAA.

Dołączyłem do Panthers Wrocław, ponieważ to organizacja chcąca stale podnosić swój poziom i dumna z własnych osiągnięć. Defensywa wrocławian jest pełna wartościowych graczy, którzy potrafią zrobić różnicę na boisku, a Dave Likins to jeden z najlepszych defensywnych koordynatorów w Europie. Chcę stać się częścią klubu, któremu wrocławianie będą mogli kibicować z dumą – zamierzam przyczynić się do wzniesienia zespołu na poziom, który umożliwi nam zdobycie mistrzostwa – zapowiada Ned Bingaman. Wiem, że trener Dave Christensen i cały sztab szkoleniowy ciężko pracują, aby zaszczepić w zawodnikach kulturę zwycięstwa. Nasza kadra składa się ze świetnych trenerów o silnych charakterach, którzy zrobią wszystko, aby osiągnąć wspólny cel. Kibice mogą spodziewać się ciężko pracującej linii defensywnej, która będzie grać z wielkim zaangażowaniem i dokonywać spektakularnych zagrań przy każdej możliwej okazji – dodaje Amerykanin.

Tym samym sztab szkoleniowy Panthers Wrocław na sezon 2023 jest już kompletny. Na jego czele stanął Dave Christensen – szkoleniowiec z niemal 40 latami doświadczenia na najwyższych poziomach uniwersyteckich w USA, w trakcie których wychowywał przyszłych zawodników NFL. Koordynatorem defensywy pozostał Dave Likins – jeden z najlepszych specjalistów w swoim fachu w Europie.

Jeżeli chodzi o pozostałych trenerów pozycyjnych, w sezonie 2023 skrzydłowymi Panthers Wrocław zajmie się Gabe Landa – młody szkoleniowiec współpracujący w przeszłości z trenerem Christensenem w akademickiej drużynie Arizona State Sun Devils, natomiast formacja defensive backs rozwijać się będzie pod okiem Jamaala White’a – byłego gracza Panthers Wrocław. Do sztabu dołączył również Mason Keeler odpowiedzialny za szkolenie biegaczy i tight endów oraz Ariel Back – były trener m.in. Vienna Vikings, który pracuje z linią ofensywną.

Wkrótce Panthers Wrocław ogłoszą także ostatniego, dziesiątego zawodnika zza granicy, który w nadchodzącym sezonie wzmocni ich zespół.

źródło: pantherswroclaw.com

REKLAMA: Partnerem portalu jest salon kosmetyczny Keratin&Beauty Studio, ul. Więckowskiego 16/1b Wrocław.