fbpx

Panthers Softball rozpoczynają sezon!

Panthers Softball

Panthers Softball rozpoczną sezon 2023 w połowie kwietnia od wyjazdowego turnieju w Kutnie. Dlaczego warto śledzić poczynania zespołu? Co wiąże się z uprawianiem tej dyscypliny sportu? I jaki jest cel drużyny na ten rok?

Sponsor Bukmacher SuperBet Polska

Warto śledzić rozgrywki Panthers Softball – przed nami 6 turniejów

W sezonie 2023 Polskiej Ligi Softballu Kobiet zawodniczki Panthers Softball wezmą udział w sześciu turniejach. Jeden z nich (10-11 czerwca) odbędzie się we Wrocławiu. Rozgrywki wystartują w Kutnie w dniach 15-16 kwietnia i potrwają aż do września. Dodatkowo na koniec sezonu wrocławianki wystąpią w Pucharze Polski. Panthers chcą poprawić wynik z zeszłego roku, kiedy zakończyli rozgrywki na czwartym miejscu w tabeli.

– Intensywnie pracujemy nad naszym przygotowaniem motorycznym, trenujemy na siłowni i dwa razy w tygodniu ćwiczymy na boisku. Robimy wszystko, aby w nachodzącym sezonie zaprezentować się z jak najlepszej strony i poprawić wynik z zeszłego roku. Jesteśmy w bardzo dobrej formie, przede wszystkim pod względem siłowym i wytrzymałościowym – mówi Ada Majgier, zawodniczka Panthers Softball.

Softball jest żeńską odmianą baseballa. Różni się od niego przede wszystkim techniką narzutu, rozmiarem boiska oraz piłką, która jest żółta oraz nieco większa i miększa. Głównym celem gry jest odbywanie jak najszybszych zmian, aby więcej czasu spędzać w ataku, w którym zdobywa się punkty. To bardzo dynamiczna dyscyplina, w której nieustannie dzieje się coś widowiskowego.

– To pasjonujący sport, w którym odnajdzie się każdy. Klub udostępnia zawodniczkom siłownię oraz boisko, z których codziennie korzystamy, więc warunki do treningów są bardzo dobre. Jeździmy wspólnie na obozy i mecze wyjazdowe. W zespole panuje miła atmosfera, wiele z nas poznało się właśnie dzięki softballowi, często spotykamy się towarzysko także poza boiskiem. Co więcej, możemy liczyć również na wsparcie zawodników i zawodniczek innych sekcji Panthers Wrocław, podobnie jak oni na nasze – opowiada dalej Ada Majgier.

Gra w Panthers Softball wiąże się również z możliwością otrzymania powołania do softballowej reprezentacji Polski. Krajowa liga nie jest szeroka, dlatego szanse na to, że wyróżniające się zawodniczki dostaną zaproszenie do kadry narodowej, są relatywnie duże. Gra w reprezentacji wiąże się z rywalizacją w międzynarodowych rozgrywkach – w ubiegłym roku były to turnieje we Włoszech i Hiszpanii, a w tym sezonie dojdzie do tego Irlandia.

Sekcja Panthers Softball powstała w lipcu 2020 roku. Wcześniej, od 2013 roku, dziewczyny występowały pod nazwą Hrabiny Wrocław. Zespół ma na koncie liczne sukcesy, w tym m.in. kilkukrotne zdobycie Pucharu oraz Mistrzostwa Polski, a także występy w europejskich pucharach, w których w 2021 roku wywalczył wicemistrzostwo Europy. Wrocławskie zawodniczki stanowią trzon softballowej reprezentacji Polski.

Panthers Softball rozgrywają swoje mecze domowe na Małym Boisku Baseballowym przy ulicy Niepodległości 6 we Wrocławiu. W ramach treningów korzystają również z klubowych obiektów w kompleksie Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu.

– Każda z nas albo studiuje, albo pracuje, albo chodzi do szkoły. Softball uprawiamy po swoich podstawowych zajęciach, ale traktujemy go jak sport zawodowy – wszystkie z nas są w pełni zaangażowane w zespół. Cały czas się rozwijamy, wszystkim nam zależy, aby wygrywać i osiągać jak najlepsze rezultaty. Myślę, że w tym roku walka będzie wyjątkowo zacięta – kończy Ada Majgier z Panthers Softball.

źródło: pantherswroclaw.com