fbpx

Pałac był dzisiaj niegościnny

W ostatnim meczu rundy zasadniczej Tauron Ligi Siatkówki Kobiet Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz pokonał drużynę #VolleyWrocław 3:0.

Po środowym meczu z Grot Budowlanymi Łódź, przegranym przez ekipę Wojciecha Kurczyńskiego 0:3, zawodniczki #VolleyWrocław straciły szansę na bezpieczne 10. miejsce w tabeli po fazie zasadniczej. Przez długi czas walka o tę pozycję toczyła się między dolnośląskim klubem a E.Leclerc Radomką Radom.

W dzisiejszym meczu wrocławianki nie miały zbyt wiele do powiedzenia. Pałac Bydgosz od początku spotkania kontrolował przebieg wydarzeń. Siatkarki #VolleyWrocław w pierwszym secie prowadziły tylko raz I miało to miejsce przy wyniku 2:1 dla wrocławianek. Od tego momentu punktowały już tylko gospodynie, które pewnie i wysoko pokonały drużynę #VolleyWrocław 25:13.

Po nienajlepszym otwarciu, wrocławianki chciały się zrehabilitować w drugiej odsłonie. Tym razem wyrównana gra toczyła się do stanu 3:3. Całkowicie pogubione siatkarki #VolleyWrocław oddały pole gospodyniom, które z każdą piłką powiększały swoją przewagę. Finalnie drugi set zakończył się wygraną Bank Pocztowy Pałacu Bydgoszcz 25:19.

Najwięcej emocji przyniosła ostatnia partia rywalizacji Pałacu Bydgoszcz z #VolleyWrocław. Nie mające nic do stracenia wrocławianki postawiły się gospodyniom. Co prawda od początku to bydgoszczanki miały przewagę, ale nie była ona tak wyraźna jak w poprzednich dwóch setach. Siatkarki #VolleyWrocław utrzymywały kontakt do stanu 19:17 dla gospodarzy, ale od tego momentu serią zapunktowała drużyna Pałacu Bydgoszcz. Gospodynie zakończyły rywalizację wygraną w trzecim secie 25:20.

Drużyna #VolleyWrocław w ostatnim meczu rundy zasadniczej przegrała z zespołem Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 0:3. Wrocławianki były dzisiaj wyraźnie słabsze i muszą się teraz skupić na przygotowaniach do fazy play-out i walki z Wisłą Warszawa o utrzymanie w Tauron Lidze Siatkówki Kobiet.

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz-#VolleyWrocław 3:0 (25:13, 25:19, 25:20)

Pałac: Balmas 14, Stencel 11, Żurowska 10, Fedusio 9, Ziółkowska 6, Vanzurova 2, Różyńska 2, Rapacz 2, Mazurek 1.

#Volley: Hatala 15, Kasprzak 10, Wers 5, Fedorek 4, Gancarz 3, Soter 2.