fbpx

Ostoja WKK zostaje w klubie!

Najlepszy zawodnik minionego sezonu Piotr Niedźwiedzki postanowił zostać we wrocławskiej drużynie na kolejny rok. To bardzo ważny krok WKK w kierunku awansu!

– Trener przedstawił mi wizję awansu. Będziemy bić się o najwyższe cele. Dał mi rolę, jak przed rokiem: mam być jednym z liderów zespołu – mówił po podpisaniu kontraktu Piotr Niedźwiedzki.

Zatrzymanie w swoich szeregach takiego zawodnika, to z pewnością bardzo dobra wiadomość dla wszystkich sympatyków wrocławskiego basketu. Wicemistrz świata U17 z 2010 roku z Hamburga, dwukrotny uczestnik mistrzostw Europy U16 i U18. Raz wystąpił w reprezentacji U20 (dywizja B), a ponadto brał także udział w mistrzostwach świata U19 w 2011 roku, na których Polska zajęła 7. miejsce. Z WKK Wrocław zdobył złoto mistrzostw Polski U20 – taki dorobek młodego Niedźwiedzkiego robi wrażenie.

Pochodzi z Wałbrzycha, ale to we Wrocławiu stawiał pierwsze kroki na parkietach ligowych (II liga w sezonie 2011/2012). Próbował swoich sił w ekstraklasie (Kotwica Kołobrzeg, PGE Turów Zgorzelec i BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski).

– Myślę, że jest wiele rzeczy, które chciałbym poprawić w porównaniu do poprzedniego sezonu, a wiem, że tutaj z trenerami mogę popracować indywidualnie i mogę się dalej rozwijać – przyznaje Piotr Niedźwiedzki.

To będzie jego czwarty sezon z rzędu na parkietach pierwszoligowych. Od Tarnobrzegu, gdzie sezonu nie dokończył z powodu kontuzji, przez rodzinny Wałbrzych, gdzie prezentował się bardzo dobrze i był ogromną wartością tego zespołu, po WKK Wrocław. Minione rozgrywki to dominacja środkowego.

W poprzednich zmaganiach Niedźwiedzki został wybrany MVP sezonu, a także znalazł się w zestawieniu piątki ligi. Siedemnaście razy zanotował double-double. Spędzał na boisku średnio ponad 28 minut, zdobywając 20,1 punktów, zbierając 12,1 piłek, mając ponad 2,7 bloku i średni EVAL 26,7.

– Będziemy tworzyć przede wszystkim mocną drużynę i zgarnąć pełną pulę. Charakterystyka naszej gry się nie zmieni. Będziemy grać szybko i dużo agresywniej w obronie – mówi Niedźwiedzki. 

Poza Piotrem Niedźwiedzkim kontrakty z WKK przedłużyli Jakub Koelner, Łukasz Uberna, Jakub Patoka i Tomasz Prostak.