fbpx

Ostatni wyjazd Gwardii w sezonie zasadniczym

Przed siatkarzami KFC Gwardii Wrocław już ostatni mecz wyjazdowy w fazie zasadniczej sezonu 2019/20 KRISPOL 1. Ligi. Dolnośląska drużyna powalczy o punkty z Exact Systems Norwidem Częstochowa. Początek meczu w sobotę o 17.00.

W pierwszym meczu w Hali Orbita KFC Gwardia Wrocław wygrała 3:0. Teraz z pewnością Exact Systems Norwid Częstochowa spróbuje się odwdzięczyć tym samym na własnym terenie.

Zespół spod Jasnej Góry nie spisuje się najlepiej w tym sezonie. 6. ekipa poprzednich rozgrywek aż do 22. kolejki nie była w stanie wygrać na wyjeździe meczu. Choć w domu Norwid radzi sobie znacznie lepiej (7 wygranych w 11 meczach), 11. pozycja w tabeli KRISPOL 1. Ligi pozwala powoli planować wakacje. Częstochowianie nie mają szans na play-offy, a utrzymanie jest już niemal pewne.

Mimo to, sobotni mecz nie jest bez znaczenia. Wrocławianie wciąż walczą o czołową czwórkę, która daje przewagę własnego parkietu w 1. rundzie fazy finałowej. Częstochowską drużyną dowodzi natomiast Piotr Lebioda, który kilka miesięcy temu pożegnał się z pracą trenera Gwardii w atmosferze skandalu. W sobotnie popołudnie dostanie on pierwszą okazję do odegrania się na byłym pracodawcy.

KFC Gwardia Wrocław musi wygrać wszystkie trzy spotkania, by pozostać w grze o 4. miejsce. Ostatnie dwie kolejki to domowe starcia z KPS-em Siedlce i SPS-em Chrobry Głogów. Najpierw jednak trzeba wywieźć z Częstochowy 3 punkty.

Początek sobotniego starcia o godzinie 17.00.