fbpx

Ostatni mecz sezonu #VolleyWrocław

6 kwietnia 2022 #VolleyWrocław zagra ostatni mecz sezonu 2021/22. Rywalkami wrocławianek w walce o 9. miejsce jest Energa MKS Kalisz. W serii zwycięstw prowadzą podopieczne trenera Michala Maška – 1:0, ale do końcowego sukcesu brakuje im jeszcze zwycięstwa na terenie rywalek.

Sezon 2021/22 był dla wrocławskiego zespołu niezwykle trudny. Seria odejść siatkarek, zmian na ławce trenerskiej – wywróciła do góry nogami pierwotne plany i założenia. Ostatecznie biało-zielone zagrają o 9. miejsce na zakończenie rozgrywek w 2022 roku.

Rywalem drużyny ze stolicy Dolnego Śląska jest Energa MKS Kalisz. W fazie zasadniczej wrocławianki dwukrotnie uległy rywalkom w stosunku 3:1. W ostatnim jednak meczu, rozgrywanym w GOSiR w Twardogórze – to właśnie gospodynie pokazały bardzo dobrą, a przede wszystkim skuteczną siatkówkę i wygrały spotkanie 3:0, obejmując prowadzenie w dwumeczu 1:0.

Wydaje się zatem, że przed rewanżem w Kaliszu – wszystko w rękach podopiecznych trenera Michala Maška. Wrocławianki mają dwie szanse na pozytywne zakończenie sezonu – muszą albo wygrać drugi mecz, albo chociaż złoty set.

Nikt jednak nie ma zamiaru zlekceważyć siatkarek Energi MKS Kalisz. Wygrana wrocławianek w pierwszym meczu wcale nie przekreśla szans kaliszanek na ostateczny sukces, a jest tylko dobrą zaliczką. W dodatku decydujące – dla losów tej rywalizacji – spotkanie rozstrzygnie się w domowej hali rywalek, a to może mieć jeszcze większe znaczenie.

Ostatni mecz w sezonie 2021/22 odbędzie się 6 kwietnia o godzinie 19:00 w Kaliszu. W przypadku zwycięstwa #VolleyWrocław – wrocławianki zdobędą 9te miejsce Tauron Ligi 21/22. Gdyby jednak środowy mecz wygrały gospodynie – o końcowym sukcesie zadecyduje złoty set.