fbpx

Ostatni domowy pojedynek #VolleyWrocław w tym sezonie

Przed #VolleyWrocław ostatni mecz domowy w tym sezonie. Wrocławianki w dwumeczu z Energa MKS Kalisz zagrają o 9. miejsce. Pierwsze spotkanie już w piątek w Twardogórze. Rewanż w środę w Kaliszu.

Nie tak z pewnością ten sezon wyobrażali sobie kibice z Wrocławia. Ostatecznie siatkarki #VolleyWrocław zagrają o 9te miejsce, a ich rywalem będzie Energa MKS Kalisz. W fazie zasadniczej dwukrotnie lepsze były kaliszanki, które oba spotkania wygrały 3:1. Siatkarki z Wielkopolski zakończyły także część zasadniczą na miejscu wyżej niż Dolnoślązaczki – z 23 punktami plasowały się na 9. lokacie. Dla porównania – #VolleyWrocław będąc na 10. miejscu zdobył 17 punktów.

To jednak nie będzie miało już znaczenia, bowiem rywalizacja o 9. miejsce to nowa, czysta karta i oba zespoły będą chciały ją zapisać w najlepszy możliwy sposób. Rywalizacja pomiędzy #VolleyWrocław a Energą MKS Kalisz rozpocznie się w Twardogórze, a zakończy w Kaliszu. W przypadku remisu w liczbie zwycięstw po rozegraniu dwóch spotkań – o tym kto zajmie miejsce 9te na koniec sezonu – zadecyduje złoty set.

Do spotkania w bojowych nastrojach podchodzą podopieczne trenera Michala Maška. Wrocławski szkoleniowiec będzie mógł wykorzystać cały dostępny skład, a pytaniem pozostaje wyjściowa szóstka, jaką desygnuje do gry. Podobnie z resztą jest w drużynie rywalek, bowiem i tam trener rotuje składem szukając optymalnego ustawienia w danym spotkaniu.

Piątkowy mecz zostanie rozegrany w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Twardogórze. Powodem tego jest fakt, że Hala Orbita została przeznaczona na pomoc uchodźcom z Ukrainy. Spotkanie zaplanowano na 19:00. Bilety do kupienia tylko internetowo – za pomocą platformy Eventim. Transmisje z meczu przeprowadzi Polsat Box Go.