fbpx

Oliwia Krysman z nowym kontraktem w Śląsku

Oliwia Krysman przedłużyła kontrakt ze Śląskiem Wrocław. Nowa umowa piłkarki będzie obowiązywała do końca sezonu 2023/2024.

Obrończyni zagrała w tym sezonie w niemal wszystkich meczach Śląska Wrocław (22 na 23 możliwe występy ligowe i pucharowe) i zdobyła jednego gola, podczas meczu 1/32 finału Pucharu Polski Kobiet w Toruniu. Wiosną wywalczyła sobie miejsce w podstawowej jedenastce WKS-u i stała się pewnym punktem wrocławskiej defensywy.

– Oliwia to obrończyni, która w ostatnich miesiącach dzięki ciężkiej pracy wywalczyła sobie miejsce w podstawowej jedenastce Śląska. Wierzymy, że w kolejnych sezonach będzie prezentować się równie dobrze – przyznaje szef skautingu Akademii Piłkarskiej Śląska, Maciej Bączyk.

W pozytywnych słowach o zawodniczce wypowiada się również trener WKS-u, Piotr Jagieła. – To lewonożna zawodniczka linii obrony, która w ostatnim czasie zrobiła ogromny postęp. Druga runda w jej wykonaniu jest znacznie lepsza od pierwszej, pomogła jej zmiana pozycji na lewą półśrodkową obrończynię. Poza boiskiem Oliwia to bardzo radosna i życzliwa osoba, dba o dobrą atmosferę w szatni – mówi szkoleniowiec Śląska.

– Oliwia Krysman to zawodniczka wpisująca się w naszą filozofię budowania zespołu. Pochodzi z regionu, a w barwach Śląska czyni stałe postępy. Cieszymy się, że nadal będzie grać we Wrocławiu – zaznacza dyrektor ds. rozwoju sportowego Śląska Wrocław, Krzysztof Paluszek.

Sama piłkarka kilka tygodni temu przyznawała, że chętnie zostałaby we Wrocławiu, zatem nie ukrywa radości z nowego kontraktu. – Cieszę się, że nadal będę mogła reprezentować barwy Śląska. Dobrze czuję się we Wrocławiu i w Śląsku, a nowa umowa to motywacja do jeszcze większej pracy – mówi Oliwia Krysman, która najlepiej czuje się na boku obrony.

– Na początku trener ustawiał mnie na wahadle, ale potem zmienił na lewą obronę i chyba to właśnie tam czuję się najlepiej. Wydaje mi się, że mam więcej argumentów w obronie, niż w ataku. Jestem lewonożna, a ta noga “przydaje” się przy długich piłkach – podkreśla.

Kontrakt Oliwii będzie obowiązywał przez dwa najbliższe sezony, czyli do końca czerwca 2024 roku.