fbpx

Oficjalnie: Golla opuścił Śląsk Wrocław

Obrońca WKS-u, Wojciech Golla, przenosi się na zasadzie transferu definitywnego gotówkowego do węgierskiego klubu Puskas Akademia FC.

Golla trafił do Wrocławia latem 2018 roku z holenderskiego NEC Nijmegen. Wcześniej w swojej karierze reprezentował również barwy Pogoni Szczecin i Lecha Poznań. Obrońca ma na koncie występy w kadrach młodzieżowych reprezentacji Polski, a także jedno spotkanie w dorosłej kadrze Biało-Czerwonych, kiedy to za kadencji Adama Nawałki wystąpił przeciwko Mołdawii. 

Od początku swojego pobytu we Wrocławiu Golla był ważną postacią w składzie WKS-u, wychodzą na murawę także w roli kapitana. Stoper rozegrał w zielono-biało-czerwonych barwach 103 spotkania, w których zdobył cztery bramki i zaliczył osiem asyst. Bilans ten byłby zapewne bardziej okazały, gdyby nie dwie poważne kontuzje kolana, z którymi musiał się zmagać. W ubiegłym sezonie Wojciech Golla wystąpił w 38 meczach.

Po czterech latach gry dla Wojskowych, obrońca przenosi się do węgierskiego Puskas Akademia FC na zasadzie transferu definitywnego gotówkowego.

źródło: slaskwroclaw.pl