fbpx

Odwołany trening i kwalifikacje przed GP Danii. Numery startowe rozlosowane

Z powodu fatalnych warunków atmosferycznych sędziowie zdecydowali się odwołać zarówno piątkowy trening, jak i kwalifikacje przed Grand Prix Danii. Co za tym idzie, numery startowe zawodników zostały rozlosowane.

Przed nami kolejny wyścig w ramach Grand Prix. Po ostatnim ściganiu w Niemczech, tym razem zawody przeniosą się do Danii. Niestety, jak na razie pogoda nie rozpieszcza ani organizatorów ani zawodników. Odwołano piątkowy trening oraz kwalifikacje, a co za tym idzie, numery startowe, decyzją przewodniczącego FIM, po prostu rozlosowano.

Dla przypomnienia, po ostatnim turniej w Teterowie cyklowi Speedway Grand Prix ponownie liderują Bartosz Zmarzlik i Leon Madsen. Los jednak sprawił, że obaj żużlowcy w dzisiejszym GP Danii zmierzą się już w pierwszym wyścigu.

O kolejny sukces w cyklu Grand Prix powalczą także oczywiście żużlowcy wrocławskiej Sparty. Maciej Janowski wylosował numer czwarty, z kolei Tai Woffinden drugi. Tym samym to nasi zawodnicy jako pierwsi zameldują się na starcie, obok Mateja Zagara i Janusza Kołodzieja.

Początek dzisiejszych zawodów o godzinie 19.00

Lista startowa Grand Prix Danii:
1. Matej Zagar (Słowenia)
2. Tai Woffinden (Wielka Brytania)
3. Janusz Kołodziej (Polska)
4. Maciej Janowski (Polska)
5. Antonio Lindbaeck (Szwecja)
6. Leon Madsen (Dania)
7. Robert Lambert (Wielka Brytania)
8. Bartosz Zmarzlik (Polska)
9. Mikkel Michelsen (Dania)
10. Niels Kristian Iversen (Dania)
11. Martin Vaculik (Słowacja)
12. Fredrik Lindgren (Szwecja)
13. Jason Doyle (Australia)
14. Emil Sajfutdinow (Rosja)
15. Patryk Dudek (Polska)
16. Artiom Łaguta (Rosja)

fot. speedwaynews.pl

Autor: Patryk Załęczny