fbpx

Informowaliśmy już o tym wcześniej, ale dziś podajemy tę wiadomość oficjalnie! Wczoraj w Dzienniku Ustaw znalazło się stosowne rozporządzenie Rady Ministrów, z którego wynika, że od dziś, soboty, 25 lipca, na stadionach piłkarskich i żużlowych kibice będą mogli zająć do 50% pojemności obiektu.

Przypomnijmy, że dotychczasowe rozporządzenie pozwalało fanom na zajęcie zaledwie 25% pojemności stadionu, co i tak w przypadku piłkarskiego Śląska Wrocław, którego obiekt może pomieścić nieco ponad 40 tys. kibiców, nie było straszliwym ciosem w kolano, ale już patrząc na Stadion Olimpijski i występy żużlowej Sparty, mogło przysporzyć nieco problemów. Od 25 lipca się to zmieni!

Według jednego ze stosownych punktów, “na stadionach i boiskach (…) w rozgrywkach prowadzonych przez polski związek sportowy w drugiej i trzeciej klasie rozgrywkowej oraz Pucharze Polski lub ligę zawodową działającą w najwyższej klasie rozgrywkowej w sporcie piłka nożna oraz na stadionach oraz przy wykorzystaniu infrastruktury zewnętrznej do uprawiania sportów motorowych (…) w rozgrywkach prowadzonych przez polski związek sportowy w drugiej klasie rozgrywkowej oraz przez ligę zawodową działającą w najwyższej klasie rozgrywkowej w sporcie żużlowym organizacja współzawodnictwa sportowego odbywała się tak, aby udostępniono publiczności co drugie miejsce na widowni, w rzędach naprzemiennie, z tym że nie więcej niż 50 procent liczby miejsc przewidzianych dla publiczności”.

Ponadto, rozporządzenie wprowadza zapis, że w zajęciach lub w wydarzeniach sportowych oraz współzawodnictwie sportowym – z wyłączeniem pól golfowych, kortów tenisowych, stajni, stadnin i torów wyścigowych dla koni, infrastruktury do sportów wodnych i lotniczych, których nie dotyczą ograniczenia co do maksymalnej liczby osób – może brać udział nie więcej niż 250 uczestników jednocześnie, nie licząc osób zajmujących się bezpośrednio obsługą wydarzenia.

Pamiętajmy jednak, że nadal obowiązuje 1,5-metrowy dystans społeczny. Co więcej, maseczki są nadal wymagane!