fbpx

Obrońca Odry Opole o krok od Śląska

Nie od dziś wiadomo, że Śląsk na gwałt poszukuje prawego obrońcy, który na dłużej zagrzeje miejsce na boku defensywy. Prawdopodobnie potwierdzą się informacje, o transferze do WKS-u obrońcy Odry Opole Patryka Janasika.

Po odejściu ze Śląska Łukasza Brozia, a także Kamila Dankowskiego, Śląsk pozostał bez nominalnego prawego obrońcy. Lubambo Musonda jest jedynie przesuniętym do defensywy pomocnikiem, a Piotr Celeban znacznie lepiej radzi sobie na środku obrony. Co więcej, nadal nie wiadomo kiedy do gry powróci Cotugno, który zmaga się z problemami zdrowotnymi.

W związku z tym pozyskanie prawego obrońcy jest wręcz niezbędne. Kilka dni temu informowaliśmy kibiców o potencjalnym zainteresowaniu Śląska zawodnikiem Zagłębia Sosnowiec – Nawotką, jednak znacznie bliżej Trójkolorowych wydaje się być gracz Odry Opole Patryk Janasik.

22-latek w obecnym sezonie na I-ligowych stadionach zaprezentował się w 31 spotkaniach, w których zanotował 2 bramki i 2 asysty. Serwis transfermarkt wycenia go na 100 tys. euro. Janasik w drużynie z Opolszczyzny gra od 1 lipca 2019 roku, gdzie przyszedł z Błękitnych Wronki. Wcześniej reprezentował barwy m.in. GKS-u Bełchatów czy Lecha II Poznań.

fot. Odra Opole