fbpx

Wrocławskisport.pl

Wyniki, newsy, aktualności, relacje. Sport Wrocław, WrocławskiSport

Nowy szef skautingu Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław

Stanowisko szefa skautingu Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław objął Maciej Bączyk.

Maciej Bączyk przez ostatnie 10 lat związany był ze Ślęzą Wrocław. Najdłużej w strukturach 1KS-u pracował w roli dyrektora sportowego sekcji piłki nożnej, ale pełnił również obowiązki prezesa klubu oraz dyrektora marketingu. Co ciekawe, już w czasie swojej kariery piłkarskiej pokonał podobną drogę, bowiem w wieku trampkarza przeniósł się ze Ślęzy do Śląska, przechodząc kolejne etapy szkolenia, aż po grę w II zespole Wojskowych. Historia tym samym zatoczyła koło.

–  Bardzo się cieszę, że trafiłem do Śląska Wrocław. Kiedy pojawiła się propozycja, byłem przekonany, że chcę podjąć to wyzwanie. Rozmowa z dyrektorem Krzysztofem Paluszkiem oraz dyrektorem Dariuszem Sztylką potwierdziła tylko, że mamy identyczną wizję rozwoju i szybko doszliśmy do porozumienia. Pragnę także bardzo podziekować Józefowi Klepakowi za życzliwośc i pomoc, dzięki której łatwiej było mi się wdrożyć do nowych zadań – mówi Maciej Bączyk.

Zadaniem nowego szefa skautingu będzie koordynowanie procesu wyszukiwania najzdolniejszych zawodników w kategoriach wiekowych od U14 do U18 w regionie Dolnego Śląska i w młodzieżowych reprezentacjach Polski, a także współpraca z trenerami grup młodzieżowych oraz sztabami pierwszego i drugiego zespołu WKS-u.

– Jednym z naszych głównych celów jest rozbudowa działu skautingu, ukierunkowanego na piłkę jedenastoosobową. Widzimy efekty współpracy z klubami partnerskimi i niezwykle doceniamy fakt, że dla wielu zdolnych zawodników z akademii takich jak Olympic Wrocław, Parasol Wrocław czy FC Wrocław Academy Śląsk stał się kolejnym, ważnym etapem na drodze gry na profesjonalnym poziomie. Cieszymy się, że w realizacji tych założeń pomoże nam Maciej Bączyk, z którym współpracujemy już od pewnego czasu i któremu zdecydowaliśmy się powierzyć to odpowiedzialne zadanie – zaznacza Krzysztof Paluszek, dyrektor ds. rozwoju sportowego wrocławskiego klubu.

– Śląsk to bardzo dobre miejsce dla młodych zawodników, chcących rozwijać swoje umiejętności. Zależy nam, by trafiali tu najzdolniejsi, którzy w najbliższej przyszłości będą stanowili o sile pierwszego zespołu. Kluczem i magnesem powinna być drużyna rezerw, grająca obecnie w 2. lidze. W minionym sezonie był to najmłodszy zespół w rozgrywkach – zaznacza Maciej Bączyk.

Pracę we wrocławskiej akademii zakończył dotychczasowy szef skautingu Józef Klepak.