fbpx

Wrocławskisport.pl

Wyniki, newsy, aktualności, relacje. Sport Wrocław, WrocławskiSport

Nowy golkiper w Ślęzie Wrocław

W piątkowym meczu z Polonią w Bytomiu, w bramce Ślęzy Wrocław zadebiutował Kais Al-Ani.

Przedłużające się kłopoty zdrowotne Piotra Zabielskiego sprawiły, że sztab szkoleniowy 1KS-u postanowił się rozejrzeć za kolejnym bramkarzem. W minioną sobotę do Wrocławia przyjechał Kais Al-Ani, by wystąpić w sparingu grającej w rezerwowym składzie Ślęzy z brzeską Stalą. Mimo, że wpuścił on w tym starciu 5. goli, trenerzy Ślęzy postanowili przyjrzeć mu się jeszcze przez kilka dni na treningach. Swoją postawą na nich, Kais przekonał ich do siebie.

W piątek rano Opolski ZPN potwierdził nowego piłkarza Ślęzy, dzięki czemu mógł on, ku zaskoczeniu wielu obserwatorów, stanąć między słupkami bramki Ślęzy, w jakże ważnym i prestiżowym meczu z Polonią w Bytomiu. Debiut w żółto-czerwonych barwach był dla nowego bramkarza jakże udany, bo swoimi interwencjami mocno przyczyni się do zdobycia przez 1KS kompletu punktów.

Al-Ani, nazwisko obco brzmiące, ale należące do chłopaka urodzonego w 1997 roku w Nowym Targu. Chłopaka tak jak większość naszego społeczeństwa, wychowanego w wierze chrześcijańskiej. Ojcem Kaisa jest Irakijczyk, ale geny odziedziczył on po mamie, co widać zresztą na zdjęciu. Swoją piłkarską przygodę mierzący obecnie 196 cm Kais rozpoczynał w nowotarskim Góralu. Następnie grał w młodzieżowych zespołach Hutnika i Wisły Kraków.

W tym drugim klubie zadebiutował w dorosłym futbolu, grając w zespole rezerw. W 2016 r. powrócił do Nowego Targu i przez jeden sezon bronił barw miejscowego Podhala. Kolejnymi klubami Kaisa były Lechia Tomaszów i Soła Oświęcim. Po powrocie do Krakowa znalazł się w kadrze pierwszego zespołu na zgrupowanie w Arłamowie. Do podpisania kontraktu z Wisłą jednak nie doszło i Kais został wolnym zawodnikiem.

W 2017 roku do Kaisa odezwał się skaut, szukający piłkarzy z irackimi korzeniami. I w ten sposób Kais Al-Ani dostał powołanie na zgrupowanie pierwszej reprezentacji Iraku, a w roku 2018 powołany został do olimpijskiej reprezentacji tego kraju.

inf. prasowe