fbpx

Nowy dyrektor sportowy KFC Gwardii Wrocław

Wrocławski klub poinformował, że nowym dyrektorem sportowym Gwardzistów został dobrze znany w siatkarskim świecie, były reprezentant Polski Paweł Siezieniewski.

Paweł Siezieniewski w trakcie swojej zawodniczej kariery grał na pozycji przyjmującego. Swoją bogatą karierę zaczynał w AZS-ie Olsztyn. Później występował m.in. w Mostostalu Azotach Kędzierzyn-Koźle, Jastrzębskim Węglu i Cuprum Lubin. To właśnie w miedziowych barwach zakończył karierę.

Siezieniewski to także były reprezentant Polski. W kadrze rozegrał 38 meczów w latach 2002-2003. Po karierze Paweł skupił się na szkoleniu młodzieży. Razem z Łukaszem Kadziewiczem i Maciejem Dobrowolskim współtworzy Akademię Siatkówki, która ma za zadanie zachęcać dzieci do większej aktywności fizycznej.

– Jest mi niezmiernie miło, że zostałem zaproszony do współpracy przy tworzeniu nowej odsłony Gwardii. Myślę, że spore znaczenie miały osoby Kajetana Maćkowiaka i Łukasza Tobysa, dwójka pasjonatów, która zaczęła nowy rozdział w historii siatkarskiej Gwardii. Mają oni interesujące idee, wiele pomysłów oraz nowe i świeże podejście do funkcjonowania klubu. Wspólnie chcemy rozbudzić modę na męską siatkówkę we Wrocławiu – mówi Paweł Siezieniewski.

Przed Siezieniewskim jednak niełatwe wyzwanie, bowiem odmieniona wrocławska drużyna ma duże aspiracje sportowe i organizacyjne.

– Witamy Pawła w naszych gwardyjskich progach i mamy nadzieję, że pomoże nam rozwijać projekt. Paweł to były zawodnik z wieloletnim doświadczeniem i wierzę, że zdobyta wiedza przełoży się na rozwój. Chcemy zbudować mocną organizację, a do tego potrzeba specjalistów. Jeśli chcesz dojść do określonego celu, to znajdź osobę, która już tam była. Paweł jest właśnie taką osobą – twierdzi Łukasz Tobys, prezes KFC Gwardii Wrocław.