fbpx

Nowości Runmageddonu we Wrocławiu

W dniach 4-5 kwietnia we Wrocławiu odbędzie się jedyny w tym roku wrocławski Runmageddon. Będzie najeżony nie tylko przeszkodami, ale także nowościami, a wśród nich nowa przeszkoda, nowe medale oraz nowe rozgrywki ligowe. Atrakcją dodatkową będzie festiwal Futraków.

W weekend 4-5 kwietnia 2020 r. roku mieszkańcy Wrocławia i okolic będę mieli jedyną w tym roku okazję, by w swoim mieście wystartować w Runmageddonie. Ekstremalny bieg z przeszkodami odbędzie się ponownie na Stadionie Wrocław, który bardzo spodobał się uczestnikom jesiennej edycji.

Kwietniowy bieg zaskoczy mnóstwem nowości i atrakcji. Jedną z nich będzie festiwal Futraków z bogatą ofertą kuchni międzynarodowej. Tuż obok Miasteczka Runmageddonu stanie aż 60 ciężarówek z pysznościami. Atrakcją dla kibiców, ale także uczestników będzie start Ligi Runmageddon Games. Ponownie do Wrocławia zjadą najlepsi i najbardziej sprawni zawodnicy Polski, znani między innymi z programu telewizyjnego „Ninja Warrior”.

Nowości dla startujących

Nowy sezon zoobowiązuje do nowych medali. Mieszkańcy Dolnego Śląska, którzy mają już na swoim koncie kilka startów we wrocławskich eventach, będą mogli zdobyć zupełnie inne medale. Co więcej, w tym roku będą one spersonalizowane za pomocą dodatkowego magnesu z informacją, gdzie został zdobyty.

W pakiecie startowym znajdą też nową koszulkę z logo marki oraz chustę na szyję typu buff. Organizatorzy po raz pierwszy w tej lokalizacji zaproszą osoby po 16 r. ż. do udziału w Nocnym Rekrucie. Nocny bieg po stadionie będzie niezapomnianą przygodą. Pierwszy raz w historii Runmageddonu fani ekstremalnych wyzwań będą mogli sprawdzić się startując w nowej serii „Challange”. Dedykowanej dla Runmageddończyków, którzy chcą podnieść sobie poprzeczkę, startując na trasie serii Elite (biegaczy przeszkodowych) na nieco innych zasadach. Debiut będzie miała też nowa przeszkoda – kombinacja metalowych uchwytów i lin.

Nowości dla dzieci i młodzieży

Nowe medale będą czekać też na dzieci w wieku 4-11 lat, które zdobędą metę Runmageddonu KIDS. W tym roku, w pakiecie startowym najmłodsi znajdą tzw. komin na szyję o nowym wzorze i silikonową opaskę z nazwą formuły. Dostaną też jeden z 4 kolorowych magnesów, z których regularnie startując będą mogli ułożyć napis „Kids”.

Na ich trasie staną też nowe przeszkody. Jedną z nich jest „Rampa Kids” przypominająca tę, wykorzystywaną do jazdy na deskorolce. Nastolatkowie (12-15 lat) też mogą liczyć na nowy medal Runmageddonu Junior, ale najpierw muszą pokonać nową trasę. Do tej pory uczestnicy rozpoczynali swój bieg w strefie dla dorosłych, a kończyli na mecie formuły Kids. W tym roku nastoletni startujący będą w całości biec po trasie dla dorosłych, pokonując wybrane przeszkody.

Osoby, które zdecydują się na wzięcie udziału we wrocławskim evencie mają do wyboru aż cztery formuły: Intro (3 km, 15 przeszkód), Rekrut Dzienny lub Nocny (6 km, 30 przeszkód), Classic (12 km, 50 przeszkód).

Rodzice z dziećmi mogą wystartować w 2-kilometrowej formule Runmageddon Family. Najmłodsi w wieku 4-11 lat mogą pokonać dystans KIDS 1 kilometra z 10 przeszkodami, a nastolatkowie (12-15 lat) Runmageddon Junior.

Runmageddon Stadion Wrocław zapowiada się obiecująco nie tylko dla uczestników, ale także dla kibiców. Obok Festiwalu z 60 futrkami stanie Miasteczko Kibica z atrakcjami partnerów biegu. Informacje o wydarzeniu znaleźć można an stronie: http://bit.ly/2ToeRpx