fbpx

Nieudana domowa inauguracja #VolleyWrocław

Za siatkarkami #VolleyWrocław nieudana domowa inauguracja w Lidze Siatkówki Kobiet. Wrocławianki w hali Orbita uległy 0:3 Developres SkyRes Rzeszów.

Pierwszy set niedzielnego starcia #VolleyWrocław był niezwykle emocjonujący i zacięty. Wrocławianki dały odskoczyć przyjazdnym na cztery oczka, ale w końcówce partii zminimalizowały startę do dwóch punktów, przegrywając 20:22. Niestety, wówczas rzeszowianki znacznie poprawiły swoją grę, a nie do zatrzymania była Amerykanka Ali Franti, która zakończyła seta ze stuprocentową skutecznością w ataku (5 na 5). Ostatecznie przyjezdne przechyliły szalę na swoją korzyść i wygrały 25:20.

Druga odsłona niedzielnego pojedynku już od początku była podyktowana warunkami, jakie postawiły rzeszowianki, które szybko odskoczyły na kilka punktów przewagi, a z minuty na minutę tylko powiększały swoją dominację. Wrocławianki niestety były bezradne i przegrały tę partię do 18.

Nieco więcej emocji kibice zebrani w hali Orbita zaznali w ostatnim, trzecim secie, choć początek odsłony nic na to nie wskazywał. Rzeszowianki prowadziły już 19:12, jednak przy stanie 15:21, gospodynie zdobyły cztery oczka z rzędu i zmusiły rzeszowianki do pełnej koncentracji. Niestety, przyjezdne szybko otrząsnęły się z takiego przebiegu seta i ponownie nie dały się zaskoczyć, pokonując wrocławianki 25:21, a w całym meczu 3:0.

Po dwóch rozegranych kolejkach Ligi Siatkówki Kobiet #VolleyWrocław z dorobkiem 3 oczek zajmuje 8. miejsce w tabeli.

#VolleyWrocław – Developres SkyRes Rzeszów 0:3 (20:25, 18:25, 21:25)

#VolleyWrocław: Gancarz (8), Rasińska (10), Gajewska, Soter (6), Murek (7), Kasprzak (11), Pancewicz (L) oraz Mras, Irzemska (1), Fedorek (2)

Developres SkyRes Rzeszów: Frantti (11), Witkowska (8), Efimienko-Młotkowska (4), Mlejnkova (8), Valentin-Anderson (3), Zaroślińska-Król (12), Krzos (L) oraz Polańska (2), Grabka, Hawryła, Kaczmar, Gałucha, Przybyła (L)