fbpx

Nieoficjalnie: Bracia Curzytek w Betard Sparcie Wrocław

Betard Sparta dokonała kolejnego wzmocnienia na sezon 2020. Do drużyny mają dołączyć Michał i Bartosz Curzytek.

Młodzi żużlowcy nie chcieli dłużej się tułać po II-ligowych torach i w ostatnim czasie dużo mówiło się nawet, że będą musieli przedwcześnie zakończyć karierę. Tak się jednak nie stanie, bo mocno o ich angaż zabiegała Sparta Wrocław i najpewniej dopięła swego. Obaj zawodnicy będą w kolejnym sezonie reprezentować barwy Betard Sparty Wrocław, do której trafią na zasadzie wypożyczenia z opcją pierwokupu.

– Skontaktował się z nami tylko klub z Wrocławia i poinformował, że dogadali warunki kontraktu dla braci Curzytek. My już wcześniej doszliśmy do porozumienia z rodzicami. Jeżeli Michał i Bartosz tak bardzo chcą jeździć dla innego zespołu, to my nie będziemy robić im problemów – tak sytuację wokół braci Curzytek komentuje przedstawiciel rzeszowskiego klubu Józef Lis.

Jeżeli te informacje się potwierdzą, to wrocławianie zapełnią lukę po Maksymie Drabiku, który zakończył wiek juniora. Bracia Curzytek są uznawani za duże talenty polskiego żużla. Większą nadzieją na kolejny sezon jest 17-letni Michał, który zdążył już zadebiutować w ligowych bataliach. W barwach PSŻ Poznań jeździł w 16 meczach. Zdobył w nich 62 punkty, co dało średnią 1.085 pkt/bieg.

Oprócz Betard Sparty Wrocław, zainteresowanie młodymi zawodnikami przejawiały w ostatnim czasie zespoły Apatoru Toruń, Motoru Lublin i ROW-u Rybnik.