2024-09-08

Niemki lepsze od wrocławianek

W pierwszym spotkaniu w tym okresie przygotowawczym piłkarki Śląska Wrocław uległy RB Lipsk 0:2. W meczu tym po raz pierwszy w zielono-biało-czerwonych barwach zagrało aż siedem piłkarek.

Do Lipska sztab szkoleniowy zabrał osiemnaście piłkarek. W Niemczech zabrakło m.in. Natalii Sitarz, Aleksandry Żurek, Kamili Czudeckiej czy Karoliny Gec, którym trener Piotr Jagieła dał odpocząć, za to w meczowej kadrze znalazło się siedem nowych zawodniczek WKS-u. W wyjściowym zestawieniu znalazły się Ewelina Piórkowska, Julia Jędrzejewska, Paulina Guzik oraz ofensywny duet Patrycja Ziemba – Kinga Wyrwas.

Początek spotkania był wyrównany, ale z biegiem czasu to miejscowe zaczęły przejmować inicjatywę. W 9. minucie RB objął prowadzenie – jedna z zawodniczek oddała niesygnalizowany strzał zza pola karnego, a zasłonięta Hanna Wieczerzak nie miała szans na skuteczną interwencję. Jeszcze przed przerwą w podobnej sytuacji Niemki podwyższyły prowadzenie.

Śląsk nie pozostawał bierny w ataku. Niezłe okazje miały Martyna Buś i Patrycja Ziemba, a po znakomitym indywidualnym rajdzie Kingi Wyrwas było groźnie w polu karnym ekipy z Lipska, a po starciu z obrończynią młoda napastniczka WKS-u upadła w szesnastce, jednak gwizdek arbiter milczał.

W drugiej połowie skład WKS-u uległ nieco zmianie i choć Niemki stworzyły kilka sytuacji, to Marta Kaźmierczak, która pojawiła się na boisku w przerwie, nie skapitulowała.

Pierwsze sparingi na pewno są pewną niewiadomą, niemniej z dobrej strony pokazały się wszystkie nowe piłkarki WKS-u. Kolejne mecze kontrolne Śląsk rozegra 19 i 20 lipca, a rywalem wrocławianek odpowiednio będą Slovan Liberec i Slavia Praga.

RB Lipsk – Śląsk Wrocław 2:0 (2:0)

Śląsk: Wieczerzak (46′ Kaźmierczak) – Dudziak, Szkwarek (60′ Watral), Piórkowska (46′ Węcławek), Wróblewska, Jędrzejewska (60′ Cwynar), Martyna Buś (46′ Lewicka, Półrolniczak (65′ Martyna Buś), Guzik (75′ Jędrzejewska), Wyrwas (60′ Musiałowska), Ziemba (46′ Kozarzewska).