fbpx

Niedzielne, ostatnie tegoroczne starcie #VolleyWrocław

Przed siatkarkami #VolleyWrocław ostatnie spotkanie w tym roku i szansa na kolejne ligowe punkty. W niedzielny wieczór wrocławianki rozegrają zaległe spotkanie 8. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet z Eneą PTPS-em Piła. Mecz rozpocznie się o godzinie 20.30 we wrocławskiej hali Orbita.

Spotkanie z pilankami będzie meczem nie tylko zamykającym rok 2019, ale także kończącym pierwszą fazę rundy zasadniczej LSK. Od nowego 2020 roku siatkarki będą się mierzyć w meczach rewanżowych.

W zespole gości największym zagrożeniem będzie Paula Słonecka i Żaneta Baran, czyli najlepiej punktujące zawodniczki. Drużyna z Piły na ten moment ma na swoim koncie siedem porażek i cztery zwycięstwa, ale za to udało jej się zwyciężyć między innymi BKS Stal Bielsko-Biała i ŁKS Commercecon Łódź. W tabeli niedzielny rywal wrocławianek znajduje się na 9. pozycji z liczbą 12 punktów na koncie.

– Nie kto, gdzie stoi w tabeli. I też nie ma co oceniać, czy gramy z Kaliszem, Radomiem, Bydgoszczą czy Piłą, bo mecz meczowi nie jest równy. Ta liga potrafi wszystkich zaskoczyć – uważa Ola Rasińska, siatkarka #VolleyWrocław.

Po wtorkowym zwycięstwie nad Bankiem Pocztowym Pałac Bydgoszcz nastroje w ekipie Wojciecha Kurczyńskiego są bojowe.

– Nastawienie przed niedzielnym meczem mamy bardzo dobre! Chciałybyśmy pojechać na święta w jak najlepszych nastrojach, bo od razu po meczu mamy już wolne. Zrobimy wszystko, żeby przy wigilijnym stole siedzieć i móc sobie szczerze powiedzieć, że zrobiłyśmy tyle, ile się dało. Czy to będzie wygrana czy przegrana – nieważne. Jeżeli zostawimy serducho na boisku, będzie dobrze – mówi atakująca #VolleyWrocław.

Mecz rozpocznie się w niedzielę, 22 grudnia o godzinie 20.30, we wrocławskiej hali Orbita, a transmisję przeprowadzi stacja Polsat Sport. 

Bilety na to spotkanie można zakupić za pomocą platformy kupbilet.pl. Co ważne, na mecz można wejść także wymieniając nakrętki – 20 nakrętek na bilet ulgowy i 25 na bilet normalny. Biletem wejścia na spotkanie może być także karma dla zwierząt.

Pełną listę rzeczy, które można przynieść w ramach akcji zbiórki dla zwierząt można znaleźć na  https://www.schroniskowroclaw.pl/pomoc-materialna