fbpx

Wrocławskisport.pl

Wyniki, newsy, aktualności, relacje. Sport Wrocław, WrocławskiSport

Niebawem inauguracja sezonu WKK Wrocław

Już zaledwie trzy dni dzielą nas od inauguracji sezonu zespołów WKK występujących zarówno w pierwszej, jak i drugiej lidze.

Pierwszy zespół WKK rozpocznie rywalizację derbowym starciem – w Wałbrzychu. Podopieczni trenera Łukasza Dziergowskiego zakończyli obóz przygotowawczy zwycięstwem nad Rycerzami Rydzyna we własnej hali. Teraz poprzeczka jest zawieszona nieco wyżej, bowiem Górnik to wicemistrz Suzuki 1 Ligi Mężczyzn z sezonu 2020/21.

Rywalizacja zapowiada się niezwykle ciekawie, biorąc pod uwagę spotkania z poprzedniej kampanii. W sezonie zasadniczym 2020/21 wrocławianie dwukrotnie wychodzili z tych meczów zwycięsko. W półfinałach fazy Play-Off WKK po pięciomeczowej rywalizacji musiało natomiast uznać wyższość rywala. Spotkanie rozpocznie się w sobotę o 18:00 w wałbrzyskiej hali Aqua Zdrój.

Z kolei drugi zespół w większości złożony z juniorów starszych zadebiutuje na drugoligowych parkietach także w sobotę. O 13:00 na parkiecie WKK Sport Center przy ulicy Czajczej 19 zespół prowadzony przez trenera Sebastiana Potocznego podejmie SKM Zastal Zieloną Górę.